View Single Post
  #918  
Staro 14.05.2019, 14:11
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jugonyc Prikaz poruke
Oooo komplikacija...

Cekao sam vise od tri nedelje da stigne SSN, i danas odlucim da odem u SSA office. Sve krene bez problema... nisam dugo cekao, popunim formular, sluzbenica kaze da me nema u sistemu i prihvati da podnesem prijavu. Krene da ukucava podatke u kompjuter... i onda ce odjednom - pa ovo ne moze, viza je istekla (usao sam u USA 20-ak dana pred isticanje vize)

Kao potreban je dokument koji dokazuje identitet koji nije istekao... Pokusah da objasnim da ako ima pecat u pasosu moze da se koristi kao privremena GC (sto i pise slovima) ali bezuspesno, samo me otkaci... Nesto mi je pricala da odem u imigraciono da mi produze vizu ili da dodjem kad mi urade GC pa sa tim da predam za SSN.

Srecom GC ide po planu, sad je u statusu 'Card Is Being Produced', nadam se vec do kraja nedelje da stigne...

Ne znam da li da probam u neki drugi SSA office ili da stvarno sacekam GC da me ne vracaju opet.
Mislim da ti trebaju dva dokumenta - jedan kojim dokazujes datum rodjenja i drugi kojim dokazujes da imas GC, sa tim da to ne moze biti isti dokument. Dakle pasos sa vizom je samo jedan dokument kojim dokazujes jedno od ova dva. Ukoliko nemas GC, jedan dokument moze biti Izvod iz MKR (njime dokazujes datum rodjenja), a drugi pecatirana viza u pasosu.
Ali, mozes probati sa odlaskim u drugi SS office, a uvek mozes traziti i da zovu superior-a ukoliko nisi zadovoljan uslugom, nece ti skoditi, a moze da pomogne.
Reply With Quote