View Single Post
  #1  
Staro 27.11.2010, 00:35
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno Slanje poste iz Srbije u Ameriku

Iako mi je jedno od glavnih 5 razloga zasto sam toliko zeleo da odem iz Srbije bila nasa carina i posta, bagra nije prestala da me uhodi ni kada sam dosao ovde :-)
Da odmah predjem na stvar, osim ako ne zelite da vase rodjake i prijatelje carina i posta (u daljem tekstu "smrdljiva bagra") oderu, ubedite ih da ni pod kojim uslovima vam ne salju paket u ameriku (eventualno, ako odu u neku normalnu drzavu kao sto je Madjarska i odatle posalju paket).
Ja sam neuspesno ubedjivao mamu da mi nista ne salje, ali ona je odlucila da zeni i meni posalje neke pokloncice za rodjendan. To ju je kostalo nekih 3000 din.
Nakon 2-3 nedelje, radnik organizacije "smrdljiva bagra" joj zakuca na vrata i kaze da ima paket iz amerike i da mora da plati smrdljivoj bagri 2200 din. Posto je poznato da kada vam bilo ko salje paket iz inostranstva, uvek VI morate platiti smrdljivoj bagri carinjenje, nju to nije iznenadilo. Pomislila je da sam joj nekim slucajem ja poslao paket. Kada je platila, imala je i sta da vidi. Ono njen paket koji je meni poslala :-) Zena platila 5200 din da bi dobila paket koji je poslala. Naravno, radnici "smrdljiva bagra" su za tih par sekundi vec utekli.
Usledilo je pozivanje 5 brojeva telefona i poznati nacin dolaska do informacija kod "smrdljive bagre", koji ume da potraje satima.
Naime, prica ide ovako. Paranoicna Amerika je zabranila 17 novembra da se salju paketi u ovu lepu zemlju koji su tezi od 400 grama. Ja ne znam da li je ovo neko laprdanje "smrdljive bagre" ili istina. Ovo treba proveriti. U svakom slucaju, to se desilo dva dana nakon sto je ona slala paket, kada je paket vec bio u Beogradskoj ispostavi "smrdljive bagre" spreman za slanje. Oni eto nisu mogli da posalju paket, pa su ga vratili za Novi Sad i naplatili tu uslugu 2200 din, pri tome lazuci moju mamu da ima paket iz amerike.
Naravucenije, kada jednom dodjete ovde, ako zelite da sacuvate svoje zivce, manite se slanja paketa u bilo kom pravcu. Stvarno nije vredno toga.
Bolje onda uzmite te pare i poklonite nekom sirocetu, umesto da odu u dzep smrdljivoj bagri.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote