View Single Post
  #8  
Staro 23.08.2010, 14:38
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Što se tiče ovih škola jezika, to će Magelan ili neko ko ima info iz prve ruke da ti objasni, ali te škole koliko ja znam mahom ljudi i koriste za održavanje statusa. Trebalo bi da po prijavi i plaćanja semsetra ili kako već ide oni tebi dostave formulare sa kojima ti ideš u ambasadu i dobijaš vizu.

Ono na šta bih ja išao u tvom slučaju je tvoja firma. Pošto već radiš za njih i voljni su da ti srede papire, to ti je najsigurnija varijanta.

Kod H2B vize je specifično to što poslodavac mora da dokaže da su mu baš ti potreban i da trenutno ne može da nađe nikoga drugog za tu poziciju. Takođe postoji određeni broj viza (peticija) koje se izdaju svake godine. Posle isteka H2B vize koliko ja znam ti možeš da apliciraš za produženje, tj. obnavljanje vize i dobra je stvar što tada ne zavisiš od za tu godinu odobrenih peticija.

E sada, naravno tu postoje neki troškovi za poslodavca kao i za tebe. Koliko se sećam kada sam ja tražio takvu varijantu, ako firma nije do sada nikog sponzorisala mora da se obrati Department of State i plati tu aplikaciju zaboravio sam koliko ali mislim da je bilo nešto 1-3k da bih njih Department proverio i na kraju odlučio da li firma ispunjava uslove da može da dovodi strane radnike. I ta procedura mislim da traje par meseci. Ovo sve važi ako firma to radi prvi put, jer posle valjda nije obavezna da plaća taj trošak za proveru i odobrenje.

Naravno pošto pričaš o zajedničkom odlasku sa devojkom, pretpostavljam da si svestan da morate da se venčate ukoliko neko od vas dvoje želi da ide na osnovu partnerove vize. Ili ćete morati ponaosob da nalazite sponzore.


Sve ovo što sam napisao, uzmi sa dozom rezerve, ja sam se za ovo raspitivao prošle godine i nisu mi se složile kockice.

Što se tiče informacija o H2B vizi i uopšte o vizama, odličan sajt za to je ovaj, mada pretpostavljam da si već naišo na njega