View Single Post
  #8  
Staro 31.03.2013, 16:47
DraganBG DraganBG je offline
Član
 
Datum prijave: 31.03.2013
Poruke: 9
Nepromenjeno

Prvo mnogo hvala za temu, moram da priznam da vec neko vreme citam forum, ali me je ova tema motivisala da se registrujem. Mene intervju ocekuje u junu, pa se nadam da cu u SAD vec do avgusta ili septembra. Zao mi je sto cu verovatno do tada propustiti prajd ali dobro bice sledece godine. Nisam se jos odlucio da li cu za New York ili Chicago, i voleo bi da napisete malo (kao sto je obecano) o gej zivotu u ovim gradovima.

Sad, sto se tice ovih zlonamernih komentara, treba da se uzdrzite, dolazite u zemlju gde je to sasvim prihvaceno i tu ne mozete nista da promenite.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cukoni Prikaz poruke
taj brak vuce mnoge druge stvari,neki to odobravaju a vecina ne odobrava,
Ovo jednostavno, nije tacno (govorimo o Americi ne o Balkanu), a evo ti vesti od pre nekoliko meseci:

"Prema Galupovom istraživanju, većina ispitanih Amerikanaca je za legalizaciju istopolnih brakova, dok je oko 40% odsto protiv.

Najveću podršku gej brakovi imaju među mladima - 71 odsto ispitanih između 18 i 29 godina se izjasnilo "za".

Broj onih koji podržavaju gej brakove opada sa starošću ispitanika, pa ih tako ispitanici između 30 i 39 godina podržavaju sa 56 odsto, između 40 i 49 godina 49 odsto, dok stariji od 70 i 80 godina u mnogo manjoj meri (32 odnosno 21 odsto).

Istraživanje Galupa pokazuje da gej brakove više podržavaju imućni u odnosu na siromašne Amerikance, tako da legalizacija ima podršku 56 odsto onih koji porodično zaradjuju godišnje iznad 75.000 dolara, dok kod najsiromašnijih (čija je ukupna godišnja porodična zarada ispod 20.000 dolara) podrška pada na 43 odsto.

Gej brakove podržava 56 odsto hispano populacije, 50 odsto belaca i 46 odsto crnaca."


Citat:
Prvobitno poslao korisnik cukoni Prikaz poruke
djeca nece imati izbora da biraju tj. morace umjesto mame da imaju "tate", plus ove parade time ugrozavaju nasa prava al eto
Deca nikada ne mogu da biraju gde ce se roditi - niko od nas nije mogao da bira gde ce se roditi i kakav ce se roditi, pa se tako radjaju u normalnim porodicama, ali i u disfunkcionalnim: radjaju se i u porodicama alkoholicara, narkomana, neka budu napustena nakon porodjaja... i niko to nije birao. Za razliku od hetero parova kojima dete moze "da se desi" gejevi ako se odluce za decu (bilo usvajanjem, bilo surogat roditeljstvom), to rade kada su zaista spremni i zele decu, tako da ta deca odrastaju u atmosferi ljubavi i paznje. Inace u Americi se deca vec usvajaju uveliko od strane LGBT parova i surogat majcinstvo je takodje zakonski moguce i radi se.

Kada manjinska grupa dobije prava koja joj po prirodi stvari sleduju, a time ne ugrozavaju tudja prava - to je samo civilizacijski korak napred, tako da ne vidim po cemu su tvoja prava tu ugrozena. Meni se pre cini da se ti i tebi slicni borite za pravo da nastavite da slobodno diskriminisete i omalovazavate druge.
Reply With Quote