View Single Post
  #1  
Staro 13.08.2019, 17:09
tardeli tardeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.02.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno Porodično u USA

Pozdrav svima,
Zamolio bih sve koji imaju iskustva ili saznanja koja bi mogla da mi pomognu da napišu.
Naime, već 5-6 godina planiramo da se iselimo iz Srbije. Prvenstveno smo hteli preko asistenta iz Bg, onog čoveka iz Zemuna(Adriatic enterprise) da odemo u Kanadu, ali se to nekako izjalovilo jer se iz te kancelarije niko više ne javlja. Okrenuli smo se USA.
Nas je četvoro, supruga, dve cerkice 5 i 7 godina i ja. Supruga(31god) ima završenu višu - strukovni sumarski inzenjer, a posle toga i visoku dipl menadžer, dosta sla o poznaje engleski.
Ja imam 34 God, po struci dipl ekonomista, imam položen engleski u britanskom konzulatu IELTS sa ocenom 7. Član sam Mensa-e mada to ne znači ništa. Oboje radimo kao agenti prodaje (trg putnici po starom) ja 10 ona 6 godina.
Privatno se kinologijom već 10 godina, čuvamo samojede, a ja pored toga i sisam pse već 4 god.

E sad evo situacije:

Hoćemo da odemo u USA, ali nekako porodično. Da li postoji neki nacin mimo sreće sa Green card lottery.
Imamo prijatelje, jednu gospodju i njenog supruga izuzetno dobro situirane. Oni su Amerikanci žive u Mississippi, upoznali smo se preko pasa. Ti ljudi jako žele da nam pomognu da dodjemo tamo, ali ne znaju kako.

Molio bih bilo koga ko može pomoći da nas uputi šta bi mi i ovi naši prijatelji trebalo da uradimo da ostvarimo svoj san.

Hvala svima unapred.
Reply With Quote