Tema: Ulazak u SAD
View Single Post
  #311  
Staro 25.04.2019, 03:25
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Da li ima nekog ko je bio van Amerike duze od 6 meseci?
Pre neki dan guglam nesto u fazonu entering US with green card i nailazim na neka iskustva gde su ljude ispitivali o razlozima odsustva, neke terali da potpisu neku formu i407 ako se dobro secam, po kojoj se dobrovoljno odricemo zelene karte ... Cak sta vise neka advokatska kancelarija snimila klip na tu temu i kazu da je moguce da ovakve slucajeve sprovode sve do imigracionog sudije koji donosi krajnju odluku

Teoretski ne bi trebalo da bude problema do godinu dana. Cak sta vise naisao sam na neki podatak da ukoliko odsustvujemo i 2 godine moguce je aplicirati za neku reentry permit vizu ...

Konkretno u mom slucaju, ja cu biti van Amerike nesto vise od 6 meseci zbog fakulteta. Ali buduci da sam diplomirao prevescu uverenje, poneti potvrdu o polozenim ispitima takodje prevedenu na kojoj pise i datum poslednje polozenog ispita....

Sve ovo zbog dokazivanja domicila... A citao sam da se domicil dokazuje adresom u usa, eventualnim poslom, vozackom, bankovnim racunom...Sve to cu imati kada se vratim uskoro
Znam coveka koji je radio u inostranstvu i vracao se u Ameriku kad tamo dobije odmor. Tako je radio 4 godine, dok ovde nije dobio posao. Nisu ga maltretirali i terali da vrati GC
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote