View Single Post
  #4  
Staro 29.04.2008, 08:20
asmiki asmiki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.10.2007
US lokacija: Torrance, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 83
Nepromenjeno

Ovde ima dosta nasih ljudi, kazu da ima oko 130 000 ljudi u LA county-ju iz bivse "Juge", mada to i nije previse procentualno kako je u nekim drugim krajevima USA. Mi smo upoznali jedan krug ljudi koji zivi u Torrance-u, a to je 10-ak porodica uglavnom ljudi koji su bar po 5-10 godina ovde i cija su deca bliza godinama Jeleni i meni nego oni sami. Ali su svi super ljudi i bas su nam dosta pomogli. Da ne pricam o ovim prijateljima kod kojih smo mesec dana imali sve privilegije gosta i sve slobode domacih

Zemljotresa nije bilo od kad smo dosli, a dosli smo 1. marta. Bude pozara, ali i oni su uvek na brdima i u mestima koja se granice sa tim nekim velikim zelenim povrsinama. Tako da nema opasnosti neke. Temperatura je cele godine u rasponu izmedju 10-35 stepeni. Kazu da svega 10ak dana leti bude iznad 35, a isto tako svega 10ak dana zimi ispod 10. I to za vlagu sam cuo iz price, verovatno je to bitan faktor kod visokih temperatura. Posto jos nije bilo prevruce, ja nisam nista osetio.

Bezbednost. Znam da je LA downtown uzasno opasan i da uvece nema sanse tamo da prodjes pesaka da ne naletis nekog da te isprebija. Koliko sam cuo skoro su Dzim Kerija isprebijali tamo negde. Ovaj deo juzne Kalifornije pored obale je bezbedan i uvece i nocu mozes da prodjes svuda i opusteno. Naravno uvek ima budala kojih se treba kloniti ali je generalno bezbedno. Sam ovaj kraj gde smo mi je ok, ali na 10ak milja odavde prema istoku ima krajeva koji su prepuni kriminala, pucnjave i slicnog. Tamo moze 1 bedroom da se iznajmi i za 800$

Za zarade ne mogu puno da vam kazem. Ja pokusavam da se uvalim na neki posao koji je placen od 60-70 000 dolara pa navise godisnje. Vec imam nekog radnog iskustva u programiranju koje je ovde ok placeno. Medjutim, malo to teze ide, posto nemam radnu istoriju u USA. Sa tom platom i da Jelena radi nesto part time mislim da bismo mogli sasvim dobro da zivimo. Ali o tom, potom. Objavicu ovde kad dobijem posao Tri agenta mi jure neki dobar posao. Ako neko vreme ne uspem da se zaposlim u struci, sigurno cu krenuti da radim bilo sta samo da premostimo zbog troskova pa cu znati kako se krecu satnice.

Kako nam je rekao jedan prijatelj odavde. Mi smo dosli ovde kao zamrznuto meso i treba vremena da se odledimo, to ne moze na silu. Posebno sto je nama ovo prvo iskustvo ovakve vrste. Rodjeni smo u BG i nismo se selili nigde 20 i kusur godina.

Ne bih da pisem vise o iskustvima, jer ih prakticno nemamo...za iskustva treba vremena, mogu da vam samo kazem konkretne stvari npr. gorivo je 3.83 $/G

Sve u svemu prezadovoljni smo utiscima odavde, lepo nam je, videcemo dokle....

Pozdrav
Reply With Quote