View Single Post
  #8  
Staro 06.02.2011, 21:36
nikica_os nikica_os je offline
Član
 
Datum prijave: 06.02.2011
US lokacija: Los Angeles
Poruke: 2
Pošalji MSN poruku korisniku nikica_os Pošalji Skype™ poruku korisniku nikica_os
Nepromenjeno ..

Pozdrav svima na forumu,

bio sam prosle godine cijelo ljeto, 4 mjeseca zivio i radio u los angelesu, tocnije santa monica ..

procitao ovih par stranica, te postove od ljudi, vidim ima raznih misljenja, pa evo da i ja napisem svoje, nesto ukratko, mozda nekom pomogne ili da neku sliku o los angelesu.

Vecina turista, koji ce obici LA na par dana ce vjerojatno reci da je to jedan od gradova gdje se nema sta za vidjeti, bez veze manje-vise.
Ali zivjeti u tom gradu je nesto totalno drukcije, jer onda tek pocinjes upoznavati sve njegove najbolje osobine, te ljude koji tamo zive, najbolja mjesta za night life, te sve ostalo sto dolazi s vremenom ... o klimi da ni ne govorim, svaki dan sunce sija, ali ni tijekom ljeta nije jako vruce, jer cijelo vrijeme manje vise piri vjetar, klima je savrsena za mene.

Dalje, hollywood ulica slavnih(ona gdje su zvijezdice na podu :P) je za mene lazni sjaj, ja sam dosao tamo hodao ulicom, koja je izuzetno prljava, s nazalost puno beskucnika .. tako da se nisam bas odusevio, osim sto sam se slikao s par omiljenih zvijezda i to je manje vise bilo to.

Sto se tice velikih guzvi, i to se da relativno izbjeci, ako si nadjete stan blizu posla, znaci meni je prioritet bio da mi je mjesto gdje zivim blizu posla, tako da sam jedan dio isao busom, a javni prijevoz je inace katastrofa u LA-u i svi ga mrze i svi imaju aute ... ali ja sam ipak bio samo 4 mjeseca pa nisam kupovao auto, nego kao sto kazem kombinirao sam bus+bicikl po promenadi uz ocean, svaki dan, uzivancija na autobusu imate nosac, pa objesite bicikl na njega, i onda kad silazite dolje, uzmete si bicikl i nastavite svojim putem

mozda netko moze staviti i sliku kako to izgleda, ugl. vrlo prakticno..

taxi je extremno skup, sto mi nije jasno, za tako veliki grad, vidit cete svaki dan milijun taxista koji se voze okolo nadajuci se da ce pokupiti nekoga, ali cijene su abnormalne, npr. kada sam isao u pasadenu zvao sam i pitao za cijenu, od santa monice, oko 55 dolara je bila cijena u jednom smjeru?!?! wtf. ne hvala, ipak sam isao busom, tj. promjenio sam 3 autobusa kako bi dosao do tamo, a nazad sam moram metro-om dio + 2 autobusa mijenjat, 2:35 minuta mi je trebalo u prosjeku u jednom smjeru. autom cca 20 min. mozda i manje, ponavljam, gradski prijevoz je uzas.

plaze, zdravi zivot, odlicna klima, nocni izlasci, je najbolji dio LA koji ja poznajem ..

kad se stavi na papir sve dobro i lose, mogu slobodno reci, da bi se htio vratiti zivit u taj grad

pozz svima,
te ako ima nekih pitanja .. tu sam .. blizu :P
Reply With Quote