View Single Post
  #6  
Staro 04.01.2009, 12:35
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Ja sam živeo 6 meseci u Atlanti prošle godine. Ajde pitaj malo konkretnije šta te zanima, pa da probam da odgovorim iz mog malog iskustva.

Evo par subjektivnih stvari:

Atlanta je najbrže rastuću grad u USA
Atlanta je grad sa najviše "single" osoba
Atlanta je grad mnogih velikih kompanija (Coca-Cola, CNN, itd ..)

Što se tiče posla, mislim da ga nije preterano teško naći (mada mislim da to važi za sve veće gradove)

Porezi nisu veliki;

Ljudi su fenomenalni, gostoljubivi, spremni da pomognu. Mada možda to zavisi gde živiš (ja sam živeo u kraju Alpharetta, kao i u Sandy Springs)

Bez auta u Atlanti ne možeš ništa. Mada imaju metro (4 linije), kao i sistem autobusa (MARTA), ali ne povezuju sve krajeve. Atlanta zauziva ogromnu površinu i zbog toga auto je obavezan.

Troškovi života su veoma povoljni. Stan u kome sam ja živeo sa cimerom, Dve spavaće sobe, dnevna soba, dva kupatila, terasa, kuhinja ... ~800$ (komunalije su uključene).

Noćni život im je sasvim ok. Ima super restorana, kao i klubova.

Atlanta ima najveći akvarijum na svetu, jedini koji ima Beluga kitove u USA

Takođe kao što reče Sloba_Kg postoji ogromna gay zajednica, mada ih ja nisam viđao po ulici ovako. Jedino sam to zaključio kada je bila parada, pa se skupilo u centru pola miliona

Klima je po meni odlična, mada sam ja bio samo u periodu maj-oktobar. Veoma je toplo što meni ne smeta, malo je čudno što je uz velike temperature, leti npr. 40c bude i ogromna vlažnost, toga u Srbiji nema.


Eto ukratko ... pitaj šta te baš interesuje ...

PS. Naših ljudi ima, ali ne puno, bar koliko sam ja imao prilike da vidim ... poslednjih dve godine ja znam jedno 10-ljudi koji su otišli u Atlantu.

PSS. Ono što bih zaključio, ja bih definitivno preporučio Atlantu za život i rad. Moj plan je i da se vratim tamo. Samo moram da se ogradim, da nisam bio u drugim većim gradovima, pa ne mogu da povučem neku paraleelu.

Pozdrav
Reply With Quote