View Single Post
  #6  
Staro 26.02.2017, 08:07
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Izvinjavam se sto tek sad vidim. Ja imam telefon jos od NG jer mi brat radi u T-mobile, pa je uzeo na nekoj akciji, ali nije bio aktiviran dok nismo dosli.
Tabela mi je slicna tvojoj - klasican Excel sa sheetovima.

Nama su skole bile najbitnije - morale su da budu izmedju 8-10.
E sad kako je sve bilo. Put je bio pakao zbog psa. Sve vreme je cvilela. Ta nece mrdsti s ovog kontinent vise, ali dobro je da nam nisu nikakve probleme prvili. Stan smo vec bili nasli (imam brata ovde pa je bio cosigner) i ugovor je potpisan online. Vise sam nego zadovoljna. Kraj je divan i miran i jedn od najboljih skola u Cikagu nam je iza coska. Dosli smo prosle srede a deca su vec u cetvrtk krenula u skolu. Mladji od 5 godina se super snalazi, a starijeg su docekali razlomci u cetvrtom razredu, koje jos nije ucio. NJemu je matis inace jaca strana pa je bio prilicno frustriran i bilo je i plakanja, ali njegova uciteljica kaze da se super snalazi. Gradivo je veoma ozbiljno, njih tretiraju kao da znaju jezik super (a ne znaju). Trebalo bi da im urade neku evaluaciju da vide da li im treba ESL teacher, ali jos ni reci o tome.Sa starijim moramo da radimo (recimo imaju neko gradjenje vokabulara i daju im reci koje ja kao dugogodisnji prevodilac ne znam).
Kraj je stvarno sjajan - Roscoe Village. Miran, deca setaju sama, komsije su vrlo prijateljski nastrojene. Prezadovoljna sam.
Vec sam pisala na drugim temama o banci i SSN. Ostajem duzna peripetije oko upisa u skolu i prijave na gas i struju, jer je to jedno vrzino kolo. O svemu cu podrobno pisati na blogu. Zaista se osecam kao kod kuce, ali to je verovatno i zato sto sam se ja zapravo spojila sa svojom porodicom.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote