View Single Post
  #644  
Staro 02.02.2023, 20:55
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Padinjak101 Prikaz poruke
u principu ako si iskren i nemas neke skrivene krajnje namere, ne bi trebalo da bude problema da se viza dobije.
Bez ljutnje, ali kako će konzul da zna da li je neko iskren ili nije i kakve namjere ima. Ok, na osnovu od dokumentacije on može da procjeni kakve su ti veze sa matičnom zemljom, ali tvoje namjere nikako. Ko zna koliko studenata kao što si ti bio u tom trenutku ima skrivene namjere, i mislim da si imao sreće što si dobio vizu. Ja znam iz prve ruke par slučajeva gdje je situacija manje-više slična tvojoj bila i svi su glatko odbijeni. Jedan od boljih drugova baš, koji je by the way prije par dana dobio turističku 8 godina nakon što je prvi put aplicirao, ali mu se status značajno promjenio.
Za datume ti ne mogu pomoći, jer sam iz BiH, a taj drug je 7 dana od popunjavanja DS formulara išao na viziranje, dakle bilo je termina.

@kvinsic
Ja ne bih navodio da ne radim, da sam na tvom mjestu. Bolje je napisati da radiš pa ako te bude ispitivao u vezi toga pojasniti, pokaži mu da si stava da je to tvoj stalni posao. I išao bih sam. Opet kažem, to bih ja, ali odluka je svakako tvoja. Kao što sam kažeš, nema nekih pravila, ali ono što znam takođe iz prve ruke jeste da im je mnogo, ali mnogo bitno kako je popunjen DS formular, dakle jasan plan putovanja. Ne 10-15 dana već 10 ili 15. Ako me razumiješ.
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote