View Single Post
  #4  
Staro 19.01.2011, 21:26
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Pa iskreno mislim da nema šanse da se nešto promeni za 31 januar

Ali sada si mi opet dao informaciju koja je kontradiktorna. Ako je ona tamo podnela zahtev za promenu statusa (Adjustment of Status) onda je trebala tamo i da ostane dok ne dobije rešenje da li je uspela ili ne.

Da samo raščistimo oko terminologije, da bi mogli lakše da utvrdimo šta je bilo.

Viza se dobija samo u konzulatu ili ambasadi u stranim državama (Vizu koliko je meni poznato ne možeš dobiti na tlu SAD). Viza ti je potrebna samo za ulazak u zemlju. Ti sa vizom dobijaš određeni status, koji je moguće menjati nakon ulaska u zemlju.

Primer: Uz turističku vizu ti dobijaš status turiste, ali u SAD možeš aplicirati za promenu statusa u neki drugi, npr. studentski, dok ti viza ostaje ista, ona se ne menja jer ima svoju svrhu samo pri ulasku u zemlju.

Ako jetse aplicirala za promenu statusa, onda nikako nije trebala da izlazi iz zemlje dok se njena molba za promenom statusa ne reši, a vreme provedeno na čekanje odluke čak i ako se probije rok iz vize za boravak se smatra legalnim.

Ali dosta šta je bilo. Ono što ona može da uradi je da skupi što više potvrda o njenoj povezanosti sa Srbijom, takođe što više informacija od koledža koji je upisala, itd.

Nažalost mislim da će morati da vrati DS formular koji je dobila od škole zarad vize (u obavezi je da ga vrati ako ne može da dođe) i da sve opet pokuša za 6 meseci.

Takođe treba pokušati dobiti informaciju iz ambasade šta sve možete da uradite da bi se njihov stav promenio.
Reply With Quote