Tema: Alaska
View Single Post
  #8  
Staro 23.07.2011, 12:29
uncle sam's Avatar
uncle sam uncle sam je offline
Član
 
Datum prijave: 06.12.2009
Poruke: 17
Nepromenjeno

Bio sam na Aljasci pre 5 godina kao ucesnik W&T programa tacnije u centralnom delu u nacionalnom parku 'Denali'...Par reci o mom iskustvu. Radio samo tamo 2 posla, placaju isto kao i u ostalim delovima SAD samo sto je tamo najveca pogodnost sto nemas gde da trosis novac te ga u najvecem delu i sacuvas i sto nemoras gubiti vreme na prevoz jer je u pitanju jako malo mesto- sve je na pesackoj distanci. Sve u svemu finansijski sam odlicno prosao.

Leto na Aljasci je idealno obdanica traje preko 20h a temperature su prolecne. Zime su jako hladne temperature se spustaju i do -50(nisam imao prilike da to dozivim ali sam pricao sa ljudima koji tamo zive)
Svi gradovi su zabit osim Anchorage( posetio sam ih nekoliko). Preko leta posla ima u izobilju u turizmu, za ostale delove godine ne znam ( cisto sumnjam).
Gradovi su jako udaljeni, sto je razlog da veliki broj ljudi ima pilotske dozvole i sopstvene avione.
O lepoti prirode ne treba trositi reci, sve mi je tako obicno posle Aljaske. Ko voli aktivnosti u prirodi AK je prava destinacija.Sve ovo sto sam naveo moze se manje-vise procitati na netu detaljnije.

Ono sto mi se tamo nije svidelo, a ne prica se o tome puno je sto svi nose oruzje sa sobom i sto ima veliki broj ljudi sa uglavnom blazim psihickim poremecajem zbog depresivnog okuruzenja, verovatno i otuda velika stopa kriminaliteta.

Sve u svemu imao sam tamo zivotnu avanturu, uspeo sam da odmorim od svega iako sam radio po ceo dan. Da li bih ziveo tamo posle svega vidjenog hmmmm da, ali samo neko krace vreme dok ne bih stao na noge. Kompanije koje zaposljavaju obezbedjuju smestaj, hranu( naravno odbijaju od plate za to). Ono sto je vazno za imigrante koji dolaze u SAD a nemaju nikog tamo niti su pri parama je da ne moraju placati skupe kirije i depozite dok se ne snadju, ne moraju kupovati automobile. Na njima je samo da dodju rade preko leta i sakupe sto vise para da bi kasnije otisli na zeljenu destinaciju. Da je bilo srece da su me izvukli ja bih tako uradio. Mada, ista prica se moze odraditi u skoro svakom manjem turistickom mestu ne mora samo na Aljasci.
Reply With Quote