View Single Post
  #1  
Staro 27.02.2013, 21:36
dav4488 dav4488 je offline
Član
 
Datum prijave: 01.05.2012
US lokacija: wherever
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 12
Nepromenjeno posao u Americi preko maila - scam ili?

Poštovanje,

Naime, danas sam se prijavio preko Talijanske burze rada na mail za oglas za posao za rad u nekom hotelu u SAD-u.

Nakon što sam se javio na mail i poslao životopis, osoba mi se nedugo nakon toga javila i kao prihvatila moj poziv i "navodno" me želi zaposliti.

Meni je to sve nekako brzo ispalo i nekako "akward". Naime, osoba me nije pitala za intervju preko telefona nego je onako cisto pa pravo rekla da im za bržu proceduru šaljem ove podatke:
[I]
"We will also like to get the following information from you so that,
it can help in processing your visa letter.
Scan passport copy
Passport number
date place of birth
country of origin
Your Current address very important."[/I]

[I]Naravno, napumpali su da je ta osoba zadužena za zapošljavanje u "this is the address of the [B]Hotel ,Millennium Broadway Hotel New York,145 West 44th Street,New York,(212) 789-7696[/B]"[/I]

Iskajuci na netu, mail mi se nigdje ne pojavljuje kao scam, a broj telefona naprosto iskajući pokazuje dio Manhattana u New Yorku, no za detaljnu analizu vlasnika broja telefona moram platiti.

Ono što mi je još čudnije osim što tako žurno traže presliku telefona jest ta priča da je muž te osobe zaposlen u Kamerunu kod UN-a pa ima prijatelja u ambasadi tamo, što je još čudnije. Jer se svi podaci trebaju riješavati kod ambasade u Hrvatskoj a ne u nekakvoj kvazi državi.

Nakon što sam primio mail, poslao sam mail tom hotelu njihovoj službi za zapošljavanje sa svim podatcima te osobe, tj. mail-a koji sam primio (iako ne vjerujem da će odgovoriti).

Čista prijevara za dokumente, zar ne?