View Single Post
  #18  
Staro 24.04.2015, 11:12
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Leva zgrada braonkasto siva - NSF (National Science Foundation) - Meka nauke (sto mu gromova i vukova sa ontarija saljite mi parice)
A to je bas preko puta Ballston Mall-a Prolazim tu bar 2-3 puta nedeljno. Jako je puno sedista raznoraznih fondacija, udruzenja itd. itd. tu u Arlingtonu na koridoru Rosslyn - Court House - Clarendon - Virginia Square - Ballston. To je pojas uz Wilson Blvd i iznad Orange & Silver Metro Line gde je Arlington otišao "u visinu".

Nisam imao pojma da je "Mark Center" ovde u Aleksandriji (na 500 metara od moje zgrade) u stvari nova ispostava Pentagona. Tu su relativno skoro preselili neke službe Federalnog Ministarstva Odbrane.

Čudan je nekad osećaj kad prolaziš pored tih nekih zdanja koja sam nekada vidjao samo po filmovima i serijama, a sada su deo svakodnevice. Tipa ako neću prema gradu kolima da ne bih upao u gužvu, hvatam prvo bus koji vozi do Terminusa kod Pentagona gde od autobuskog stajališta vodi staza podeljena kao u banci - levo je 10 metara odatle jedan od ulaza u Pentagon, a desni usmerava putnike u Metro stanicu. Metro te odatle vozi do svake moguće federalne ustanove u Distriktu i koliko kapiram, većina stanica je koncipirana tako da se vladinim službenicima omogući neposredni pristup poslu Metroom
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote