View Single Post
  #509  
Staro 05.07.2015, 12:09
alex777200 alex777200 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

@Magelane, otisao si iz Srbije, ali ne i Srbija iz tebe.

Zalosno je videti kako osobe ne uspeju da se promene i izgrade kao licnost na Zapadu, usput i dalje ne shvataju da je misljenje drugih, sastavni deo demokratije.

Doticnom ako se nesto ne dopadne, porucuje da se ne dolazi ovde.

On je kao neki gazda, sef, deo mentaliteta zaostavstine Turske na Balkanu a na istu pricu cete naici i medju tim vlasnicima kamiona.

Ne zaboravi da se nalazis u Americi.

Vidim da se nije dotakao moje price, vec siri istu u negativnom kontekstu, bez da se dotice profesije.

Lepo ga pitam, da li postoji bilo koji biznismen, koji nije spreman na Svetu da ima bilo kakav rizik u poslu.

Odgovora nema.

Prodavac kokica u Srbiji, ulazi u rizik kroz kupovinu kolica i opreme kao i svaki drugi, dok nasi biznismeni, ne zele da imaju nikakav rizik i placaju trecu nedelju za prvu.

Dve hiljade dolara rizika u slucaju udesa su za njih kao planina, dok ovamo pricaju o velikom novcu, sto nesto ne funkcionise u celoj prici.

Sto se tice drugih profesija, razlika je da si placen za vreme koje provedes na radnom mestu, uglavnom se racuna na svakih 15 minuta, nemas problema sa kaznama od 1000$ za obican speeding u Kaliforniji ili logbook i slicno, suspenzije, udese, zatvor i da te policija juri non stop.

Voznja kamiona nosi veliku odgovornost i zaposleni tokom obavljanja svojih radnih duznosti, moze na kraju zavrsiti u zatvoru na duzu vremensku kaznu.

Znaci i vozac preuzima neki rizik, dok vlasnici ne zele nikakav rizik preuzeti, sto ne moze da prodje u celoj prici zakona logike.

Zbog cega nisam promenio profesiju placenu u cent, nego zbrisao iz Amerika kazes?

Pa ovako, zato sto sam slusao ovakve poput tebe, pa kad sam napustio posao sa minimalcem i 108 sati nedeljno, video sasvim drugu stranu pricu od one koju su mi predstavljali, sve sjajno i bajno.

Mene je kamion indirektno deportovao iz Amerike i to je takodje jedan od realnih scenarija onih koji sedaju na kamion.

Kamion koji sam ja vozio, gazda nas nije odrzavao kako treba i recimo moj kamion je ostao bez kocnica na 13% nizbrdici(downgrade) u Kaliforniji na lokalnom putu, gde me cekala lakat krivina udesno na nekih 700 metara i kolona iz suprotnog pravca.

Planine, van puta dole levo kucice kao iz aviona i oblaci dole, visoka nadmorska visina.

Kamion je ubrzavao konstantno, dok sam ja samo gledao kako da ne pobijem desetine ljudi iz kolone koja je dolazila iz suprotnog pravca, trazeci prostor izmedju vozila da uputim kamion u provaliju dole medju one kucice.


Tako u jednom trenutku se stvorila prilika, otvorio vrata i iskocio iz kamiona a kamion na zalost nije otisao u provaliju, vec je nastavio sam ka lakat krivini, gde je uspeo da skrene i dalje ne znam sta se desavalo.

Ja sam odveden u bolnicu, nakon sto sam rekao da imam osiguranje.

Bio sam sav izlomljen, obzirom da sam hteo da potrcim ka kamionu da vidim sta se desilo, ali sam bio bukvalno izlomljen i oderan.

Nedeljama u bolnici Loma Linda California na operacijama, niko me nije zvao da pita kako sam, bitan detalj cele price, osim da slazem za licne informacije i da bezim iz bolnice.

Srecom nikog nisam ubio, poklon sa neba, dok novac naravno nisam naplatio od 10.000$, koliko mi je pre udesa trebao doci.

Dao mi 1000$ i to zato sto me gotivi rece, ha, cirkus.

Kasnije, usled potrebom za terapijama, morao sam da se vratim u Srbiju i koristim iste od siromasnih poreskih obveznika Srbije, tako da nisam mogao da se vratim na taj minimalac, gde sam bio srecan i Amerika je bila lepa zemlja dok se radilo sa Amerikancima.

Nemam problema da se vratim u Ameriku i radim taj posao, ali ...

Usput, mene znaju svi bitniji u tom poslu, pitam se i vas da li znaju a iskustva imam mnogo, tako da.....

Opet ponavljam nasim ljudima, besplatan savet koji im nasi ljudi ne bi dali, imate odmah po Evropi da radite po propisima, umesto tamo da naletite na neke nase bez osiguranja i ostave vam 200.000$ da placate do celog zivota zbog njihove stednje na odrzavanju kamiona i osiguranju a usput da vas nagrade sa 1000$, jer vas gotive.

Tako nesto nema ni u Srbiji.

Usput Magelane, budes li jos jednom rekao da ne dolazim ovde, trazicu kod moderatora da reaguje kroz ban, zatvaranje teme i slicno.

Hvala na vremenu i paznji.


Reply With Quote