View Single Post
  #2  
Staro 19.04.2018, 12:51
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MDario Prikaz poruke
Pozdrav svima!
Zanima me, da li je itko imao iskustva sa nošenjem glazbenog instrumenta sa sobom prilikom selidbe u USA? Naime, ja sam singer/songwriter i zanima me postoji li neka posebna procedura koju treba proći da bi se sa sobom ponijela, u mom slučaju gitara? Ili bi se na nju gledalo kao dio prtljage? Akustična gitara je u pitanju, vrijedna tek oko $400, ali mi jako puno znači, i ne bih je želio ni u kojem slučaju ostaviti. Unaprijed hvala na odgovorima!
Ja sam se raspitivala vezano za carinski propis za ulazak u USA i nema nikakvih carina na nasu licnu i polovnu robu (mozes ceo namestaj da preneses) jer se useljavamo. E sad znam da postoji i neki lokalni propis za iznosenje knjiga i slika koje bi trebalo da se procenjuju da li su umetnine od nacionalne vrednosti (mislim da to radi Narodna biblioteka) i naravno postoje pravila avio kompanije koko ce da tretira takav prtljag. E sad ovo sve nema veze sa gitarom ali mozes da iskoristis kao hint gde da se raspitas podrobno.
Ja bih krenula od nase carine, preko avio kompanije do Usa carine. Ovako napamet mislim da je dovoljno da je poneses u avion gde ce ti verovatno naplatiti neki dodatni fee zavisi kakvu kartu imas i koliko jos prtljaga jer sam sigurna da sam vidjala mnoge ljude po aerodromima kako nose gitare i sumnjam da je to neki big deal.
Reply With Quote