View Single Post
  #1  
Staro 11.06.2016, 12:09
NemanjaK NemanjaK je offline
Član
 
Datum prijave: 25.05.2016
Poruke: 11
Smile Americki San - Nasa Situacija, Planovi, Odlazak...

Pozdrav svima ,


Korsitim ovu priliku da se predstavim, pa i kako bi imao svoj thread koji bi meni, a i ostalima sluzio kao neki log...

Ja sam Nemanja iz Zagreba, imam 36 godina, zajedno sa svojom nevjencanom suprugom imam jednu preslatku 2 godisnju malu "napast". Supruga je med. sestra, a ja sam ing. informatike. Vecinom sam radio kao programer/project manager/itd., a usput sam se bavio, a i jos uvjek se bavim nekim informatickim poslovima vezanim za internet i programiranje...

Uvjek sam imao zelju da zivim u US, pa sam/smo tako probali u par navrata legalno pokrenuti odlazak u US ali ne bas uspjesno. U lutriju nismo bas nesto vjerovali, tj smatrali smo da nema sansone da nas izvuku... Pomalo smo odustali od svega i poceli si slagati ovdje zivot, a mozem slobodno reci da ovdje zivimo pristojno mozda i vise nego pristojno. No kako je uvjek kopao taj crv odlaska i "americkog sna", lani smo odigrali lutriju i rekli smo ako nas ne izvuku, nastojat cemo si ovdje sve posloziti i vise nikad necemo igrati lutriju, niti se vise opterecivati odlaskom u US.

Dosao je i taj 5. mjesec i nakon stotog pokusaja za mene izadje not selected(naravno), autmatski gubim volju i sad jos teze provjeravam za zenu, a pri tome je server totalno krahiro... I tako stisnem po ko zna koji put F5 i nesto se promjeni i u tom djelicu sekunde vidim da ekran nije isti kao za mene, tj nema onaj "has not been selected" i odmah shvatim da je Ana dobila(22xxx), a u tom trenu prodje me nekih milijun i jedan osjecaj... Naravno kad sam javio zeni i svim ostalima nitko mi nije vjerovao..., pa sam morao slikati ekran... I takooo, mi dobili, a planovi se drasticno promjenili, tj valjda ce se promjeniti...

Sto se mene tice ja sam za odlazak 100%, no zena i je, a i nije(sto vreme odmice vise je), naime nema podrsku sovjih koji su ekstremno protiv i koriste svaku priliku kako bi nas odgovorili(da nekazem minirali), a sto nju onda jako pogadja uz ostale emocionalne stvari koje bi joj nedostajale. Ja nemam tih problema, meni je najveci "problem" poceti opet ispocetka, a pogotovo jer smo si sad u zadnjih par godina sve sredili ovdje, kupili stan, namjestili sve, aute, motor(pozdrav svim motoristima ), bicikle, zabe i babe... pa mi je sad malo to sve tlaka prodavat i organiziravat, preseljavat..., no gdje ima i volje ima i vatre, ili tako nekako...

E sad kakav je nama plan...., pa imamo vise vrlo slicnih planova(varijacija na temu), tj jos nismo konacno odlucili di bi se nastanili, a sta bi radili smo vec nekako odredili... Ja vec nekih 10+ godina programiram razne skripte/alate/wp plug-inove, te iste prodajem, pa bi to samo nastavio tamo posto to radim od kuce. Da napomenem samo da ja nisam tip da bi isao raditi za nekog, mislim ako moram tj ako situacija nalaze, idem, bez problema. Znam da vecina voli tu neku sigurnost stalnog posla, no ja nikad nisam bio taj i meni je muka kad moram raditi za nekog pogotovo ako je to neka kancelarija tj office job, onda doslovce umirem... tako da sam prije nekih 6 godina dao otkaz na jako ljepom radnom mjestu di je placa bila jako jako dobra, ali sam znao da mogu vise i da tamo "propadam", tj gubim vreme... i tako sam kroz par godina uspio samostalno i sa puno odricanja kupiti stan i sve ostalo... te i ustediti jos nesto para...
Tako da nas neki plan je ovakav, nastaviti ovo sto radim sad i poceti jos jedan biznis isto internet orjentiran, te sa vremenom kako mala bude kretala u vrtic i predskolsko, zeni pomalo stvoriti uvjete da radi kao self employed, kasnije isto kao business owner, anravno ako joj uspije, posto ona obozava da radi torte a radi stvarno vrhunske torte po narudžbi. Isto tako ja cu najvjerojatnije poloziti CDL da imam to za rezervu ako nesto podje neplanirano, a volim inace vozit, pa je i to jedna od opcija recimo voziti za schneider nakon godinu dana OTR, kao owner operator u njihovom onom choice programu(taj mi se nekako najvise svidja)... A zena ce gledati da polozi nesto vezano za njenu struku za nedo Bog(ima par opcija). Kako rekoh mi imamo neke ustedjevine, tj rekao bi dosta oko 40k... + imamo stan koji je nas, tj nije pod kreditom, pa bi ga prodali nakon jedno godinu, dve dok vidimo kako i sta nas tamo ceka.

E sad neki kao Anini starci ce reci zasto vi idete uopce, pa vama je tu Amerika? Iz jednostavnog razloga sto ovdje nema buducnosti, nema srece, nema opcija, nema napred, samo nazad, jedan korak napred 5 unazad... Ovo sto radim, radim vecinom za US trziste, tako da opet ovdje nisam nista zaradio vec "donjeo" kapital izvana... Uz sve to mi zelimo da nam djete ima bar kakve takve sanse da radi ono sto voli i da od toga moze normalno zivjeti.

Jucer zena podigla putovnice za malu i nju, pa sad popunjavamo DS (imat cemo i par pitanja vjerojatno)...

Eto to je ukratko nesto o nama i nasoj situaciji tj planovima za buducnost.

Malo je poduzi post, no nekako sam imao osjecaj da se moram malo poblize predstavit, posto sam procito jako puno toga ovdje, pa vec imam osjecaj kao da neke i znam.
Reply With Quote