View Single Post
  #96  
Staro 16.11.2017, 23:18
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Nepromenjeno

@aleksandarzz

Žao mi je vas i svih ostalih koji neće primiti vakcinu tamo gde žele i gde je razumna cena.

Ja sam bio na početku novembra meseca u zavodu, odmah nakon onih mojih poruka. 31.10.2017. sam ih nazvao telefonom i osoba koja se javila pitala je nekog drugog u pozadini 'Da li imamo još MMR vakcina? Taj neko je odgovorio da ima i osoba koja se javila mi je rekla 'Ima vakcina i možete je primiti od 08:00h - 13:00h'. Zbog 'IMA - NEMA' mi je bilo jasno da je trenutna zaliha pri kraju, te sam požurio da to hitno uradim, jer nisam iz Beograda i ne mogu svaki čas da dolazim i rizikujem. A pošto u poslednjih nekoliko godina nemam baš puno sreće kada su slične stvari u pitanju i sve mi izmakne u zadnjem trenutku, čak sam i u čekaonici strepio da li će tih čestoro ljudi koji su stigli pre mene potrošiti trenutnu zalihu vakcina, a uz sve to u poslednje vreme sve više dece oboleva od boginja.

Kada su me pozvali u sobu i ja im rekao šta mi treba, pa doneli vakcinu i stavili je na sto, obradovao sam se kao malo dete

Da dodam samo još nešto, danas sam ponovo pogledao račun koji su mi izdali u Zavodu, MMR vakcina je pod nazivom Priorix i košta 1001 dinar a njihova usluga davanja vakcine je 480 dinara. Pretpostavljam da kada neko prima i za grip i tetanus da se naplaćuje samo jedna usluga za davanje sve tri vakcine.

Možda se MMR vakcina može nabaviti i u apoteci pa odneti kod njih da vam daju, koga interesuje može ih nazvati telefonom i proveriti. Jedan mladić je istog dana kad i ja bio tamo i trebalo je da primi neku drugu vakcinu (NE MMR!) koju trenutno nisu imali, ali mu je neko od osoblja objašnjavao gde da ode po nešto i da dođe ponovo, ja mislim da mu je objašnjavao u kojoj apoteci da kupi vakcinu.

Svima nama koji idemo na pregled za zelenu kartu je bitno da nam Zavod izda karton sa upisanom vakcinom. Ako možete sami nabaviti vakcinu i ako vas oni vakcinišu i izdaju vam karton uštedeli ste. Mada mislim da sam doneo MMR vakcinu i u svoju reonsku ambulantu da bi mi dali na moj zahtev i upisali u karton koji su mi oni izdali, ali eto neka bude pečat zavoda jer je jači.

Ja sam zvao neke privatne apoteke u Zrenjaninu i rekli su mi da nikad nisu imali MMR vakcinu, a u državnoj apoteci se niko nije javljao na telefon čitav dan, tako da sam izgubio strpljenje i uputio se za Beograd u Zavod.

САВЕТОВАЛИШТЕ ЗА ИМУНИЗАЦИЈУ - ВАКЦИНЕ
http://www.zdravlje.org.rs/index.php/radno-vreme
Reply With Quote