View Single Post
  #3  
Staro 21.10.2011, 07:34
Boki_Bg Boki_Bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 37
Nepromenjeno

[QUOTE=Vuvuzela;25628]#1 Danas, 15:53
Boki_Bg
Član Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 1



Boki_bg, mi prometni iliti saobraćajni inženjeri baš i nismo u nekoj dobroj poziciji što se tiće USA. Naime, oni, u biti, nemaju takvo zvanje - oni razlikuju traffic engineer i transportation engineer, ali sve je to u okviru nekakvog civil engineeringa, dakle građevinske struke. Tamo ne postoji prometni (saobraćajni) fakultet sam za sebe kao što je to slučaj ovdje na Balkanu. Tvoju diplomu će priznati pod BS. Master ti neće priznati jer, koliko sam ja istraživao (a puno je vremena uloženo u to, vjeruj mi) nikome nisu priznali taj master degree s našom diplomom. Traffic engineer je više usmjeren na projektiranje prometnica, parkirališta i upravljanje prometom, dok je transportation engineer više usmjeren na transport robe, upravljanje teretnim voznim parkom i skladištima i sl. Na kraju, sve se svodi na to što ti znaš raditi. Diploma je samo popratni papir koji je (hvala Bogu da ga imaš) dobrodošao, međutim ako iza toga nema znanja i iskustva ne vrijedi ništa!:bravo:[/QUOTE]

Vuvuzela,
hvala na brzom odgovoru, ali da budem iskren ocekivao sam takav ili bar slican odgovor. Sto se tice diplome, svakako je plus, bilo bi jos lepse da priznaju i master ali sta da se radi..
Iskreno nisam znao za ovu "podelu" saobracajnih inzinjera na Traffic engineer i Transportation engineer. Ako je tako, onda meni vise odgovara ova druga opcija, posto sam zavrsio logistiku (transport, spedicija, skladistenje...).
Kakve su plate Transportation engineer-a (npr. u Chicagu)?