View Single Post
  #9  
Staro 21.10.2013, 00:59
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivkodrg Prikaz poruke
Potpuno si u pravu za ovu temu, medjutim radilo se cini mi se o IT poslovima....
Zanima me samo da li ima izuzetaka za rok, da li mora bas da se podnosi 1. aprila, ili kao sto kaze Vuxanne moze bilo kada da se trazi radna viza....
O1 se odnosi na extraordinarne sposobnosti, ljude dobitnike Nobelove nagrade i sl.... za sport mislim da je kriterijum izuzetno visok.....
H1B viza je H1B viza - nema veze sa tipom posla, jeste da je verovatno debela vecina IT, ali to su svi poslovi "za koje moze da se dokaze da si ti bolji od nekog Amera (ili nekog sa zelenom kartom)", u praksi nije bas tako ostro ali to je to.

Ne, nisi skontao, aplicira se vec mislim od novembra,

od aprila se "petition"-i dele (odobravaju), mislim da je kvota 65000, kada se to ispuca nema vise (mislim da za one sa US Masterom ili doktoratom ima druga kvota).
Zbog velike navale ponekad cak organizuju lutriju da odluce kome da daju (bilo 2012) - procitaj sve na pomenutom topic-u.

Kad ti odobre "petition", onda je dobijanje vize u pasosu formalnost, a najranije mozes da pocnes da radis 1. oktobra te godine.

Znaci prelomna vremena su ti:

I) novembar - apliciras
II) april -> dok se vize ne ispucaju - rezultati
III) dobijes zvanicno vizu u ambasadi u Bg
IV) 1. oktobar - pocinjes da radis

Ali, kao sto rekoh, ako oni imaju nameru da ti to rade, ti nemas sta da brines, oni angazuju advokatsku kancelariju i ovi ti samo jave sta im treba (diploma, pasos itd).

Last edited by snowflake; 21.10.2013 at 01:06.
Reply With Quote