View Single Post
  #31  
Staro 27.04.2018, 16:17
LxAxKxI LxAxKxI je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
US lokacija: Northport, FL
Poruke: 36
Nepromenjeno

E pa dragi moji forumasi, jedna lepa vest i sa nase strane.
Dosao je i taj dan kada smo dobili vize za Ameriku. Sta da vam kazem sem da je osecaj predivan.
Sto se tice samog intervjua, oni koji su iscitali postove za 2017 i 2018, mi smo prosli kao i oni ..klasicno. Dodjes malo ranije do Ambasade, prijavis se. Kazes samo da imas intervju za useljenicku vizu i onda nisi u redu sa onima sto cekaju za radnu ili turusticku vizu.
Prodjes proceduru skeniranja, recimo kao na aerodromu. Ostavis telefon i sve gedzete koje imas, vodu isto ne mozes da uneses.
Kada izadjete iz prijemne kucice, spustas se do glavne zgrade, tamo se predstavis i dobijes trocifreni broj i ljubazno osoblje te uputi na deo sa stolicama sa leve strane od ulaza. Lepo se smestis odgledas CNN i posle nekog vremena (20-30 minuta) tvoj broj se pojavi na elektronskom displeju(nije ekran) i tvoje putovanje u "bolje sutra" pocinje.
Dodjes do saltera, nas sluzbenik ti trazi dokumenta koja si poneo, usput ti postavi par klasicnih opustajucih pitanja. Posle prijema dokumenata kaze ti da ce te pozvati ponovo da izvrsis uplatu od 330$ na salteru br 1. Platis kesom ili karticom, moj savet platite u $, kurs je bolji u menjacnici.
Nakon placanja, sednete i cekate da vas ponovo prozovu, e sada pricate sa konzulom ili sluzbenikom koji je Amerikanac. Pita vas da li pricate engleski, ako je vas odgovor potvrdan, nastavlja sa vama na engleskom. Slicna pitanja kao i sa nasim sluzbenikom. Pita da li je ista adresa u Americi koju ste naveli u formularu. Zatim vam kaze podignete desnu ruku i zakunete se da sve sto ste rekli i napisali u ds-260 je istina. Ostavite otiske prstiju, pozele vam dobrodoslicu i cestitaju.
Znaci ceo proces je veoma jednostavan i opustajuci, nema razloga za tremu ili brigu..
Mali savet, dan ranije se registrujte za potvrdu za intervju, jer na taj nacin birate i DHL ispostavu za prijem dokumenata. Nama su dokumenta stigla postom tj. pasose sa vizama salju DHL-om.

Eto to je to.
Sta da vam kazem ljudi, sem da pozelim svima da prodju kao sto smo mi prosli i oni pre mene...
Za kraj SRECNO SVIMA NAMA TAMO DALEKO i DA NAM SE SVE ZELJE OSTVARE......OVO JE POCETAK JEDNOG DIVNOG POGLAVLJA U NASIM ZIVOTIMA !!!!!!! MOZDA SE NEGDE I SRETNEMO.