View Single Post
  #3  
Staro 05.11.2013, 02:21
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Bilo je vec price o ovome ranije. Najbolja sansa ti je lokalni Credit Union. Otidji i otvori neku karticu. Onda bi oni mogli da ti daju neki povoljniji kredit.
Kod dilera kad odes on ce pokrenuti kreditni izvjestaj kod par banaka i ot dodatno utice na kreditnu istoriju. Nemoj ovo puno raditi. Moje iskustvo sa auto dilerima u WA state je bilo jako lose. Svi su nudili neke nenormalne kamatne stope od tipa 20%.
Mi smo na pocetku otvorili secured kreditnu karticu i nakon skoro godinu dana u USA dobili kamatu od 2.9% na auto. To smo dobili preko Honda dealera.
Ako dobijes kamatnu stopu do 7% to je super. Kupi auto i nakon nekih 6 mjeseci ce ti kreditna istorija se jako popraviti redovnim placanjem. Tada mozes uraditi refinansiranje kredita.
Da i ako imas nekoga da ti bude suduznik, a ako ima slidnu kreditnu istoriju to ti moze pomoci da dobijes manju skreditnu stopu.

Nadam se da sam pomogao.
Da bilo je, i sećam se da sam čitala, ali nisam uspela da nadjem ponovo. Bila sam danas u Alaska Credit Union i pokušaćemo da apliciramo za kredit, ali mi je ta devojka sa kojom sam razgovarala delovala nekako nesigurno, može ovako ali može i onako, možete ovo ali je sasvim u redu ako uradite i ovo, mislim, otišla sam zbunjenija nego što sam došla.

Hvala na odgovoru svakako, ako neko zna gde se nalaze postovi od ranije na ovu temu, bilo bi lepo da mi ih prosledi.

Hvala
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote