View Single Post
  #6  
Staro 24.01.2018, 22:43
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
Не знам одакле овакве информације... сатница на Уберу, па ти још Убер плаћа. У Чикагу је оваква ситуација: дакле, за сваку вожњу сте плаћени основна тарифа (или што би се код нас рекло: старт) је $1,27, $0,7125 по миљи и $0,15 по минути. Дакле, то је комбинација која одређује колико ће зарадити возач. Даље, постоји surge када је повећана тражња и цене расту рецимо 1,5 или 2 или три пута (све малопре наведено се множи тим фактором, зависи колико је велика тражња. Знам да је за дочек нове 2017 surge ишао и до 8 пута). Постоји и boost, када Убер плаћа већу цену, дакле опет 1,3 или 1,3 или 1,8 пута.
Даље, постоји и бонус. Први бонус је од понедељка у 4 ујутру до петка у 4 ујутру а други је од петка у 4 ујутру до понедељка у 4 ујутру. Убер да би вас мотивисао да радите даје одређене бонусе типа (мој тренутни бонус до петка у 4 ујутру) $75 за 30 вожњи. Дакле, то је додатак на оно што сте зарадили за вожње, ако остварите задати циљ.
Ја Убер возим парт тајм (као и VIA, слично као Убер али и са неким разликама, а VIA поред Чикага постоји у Њујорку и у Вашингтону), и моје искуство каже да Убер ако возиш много, даје ти много више вожњи за мањи бонус (пример мој друг, који има $15 бонуса за 35 вожњи), јер се ваљда воде логиком да ће тај неко да вози у сваком случају и не треба му нека екстра мотивација... ово је само мој закључак из пуно примера. Ако не возиш неко време, увек дају боље бонусе за мање вожњи. Бар мени нема много сврхе возити Убер ако се не освоји бонус и ако так бонус није добар (ја овако размишљам јер је мени то ипак парт тајм посао).
Такође, постоји и тип, али се не добија тако често (бар ја га не добијам често, ваљда нисам довољно nice).

Такође, моје искуство каже се тешко пребаци $20 на сат и то је грос, дакле од тога треба поплаћати све могуће трошкове. Да поновим, сатница као сатница не постоји, али ако се прерачуна време проведено онлајн на Уберу са зарадом, буде тако некако отприлике. Дакле, и ово може много да варира, зависи какве сте среће, али ја ако имам око $25, ја сам задовољан... некада буде више, али као што рекох, често ниже од тога.
Некада је било другачије, па је Убер узимао проценат (20% или 25%) од зараде а остало је остајало возачу а сада често буде и 40% за Убер. Али, максимално су транспарентни и тачни тако да је све увек јасно.

Не знам како је за такси, мислим да овде у Чикагу треба да се положи неки тест да би се возио такси, али за Убер је правило да морате да имате најмање годину дана УСА искуства у вожњи, односно годину дана УСА возачку дозволу. Што значи да Убер не може одмах да се ради. Претпостваљам да је тако и са Лифтом.
pozdrav
sto se mog iskustva tice u lyft nisu strogi po tom pravilu za godinu dana vozacke jer hoce da prime i sa manje od godinu... svakako se slazem za ono oko satnice sto si napisao, manje vise je tako
ja vikendima da vozim najvise i za sad je pozitivno iskustvo
Reply With Quote