View Single Post
  #10  
Staro 13.02.2018, 15:35
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
182+183=365 dana
Ako se racuna po danima, znaci maksimalno 182 dana van US tokom 365 dana, to bi bio koji dan nakon 2-og marta...

E sad je pitanje, obzirom da martu prethodi februar (28 dana), da li se za drzavljanstvo racuna po danima (npr. najvise 182 dana van US a npr. najmanje 183 unutar US, od 365 dana, to bi bilo dan vise u USA nego van USA)

Ili se gleda grublje, kao sto je Ikac89 pretpostavio (pretpostavka na prvi pogled... tj. po datumima)

Pitam jer razmatram kartu za 3-ci mart, jer mi ta karta najvise odgovara, pa se raspitujem, dal bi mi ako sam US napustio 3-eg septembra 2017 a ako ponovo udjem u US 3-eg marta 2018 bilo prekinuto brojanje za drzavljanstvo ili ne... ponavljam... ulazak za 3-ci mart bi bilo ne vise od 182 dana provedenih van Amerike po mom shvatanju... gresim li, ili se ipak gleda po datumima grublje?
U svakoj godini morate imati minimum sest meseci plus jedan dan UKUPNO boravka u SAD. Neka me neko obavesteniji ispravi ako gresim, ali vama se nista iz prethodne godine ne racuna jer niste tamo boravili vise od 6 meseci... Tako da je 2018 ponovo nova godina za sebe, dakle sad mozete uci kad god zelite (tj.bar do kraja juna ako cete ostajati do kraja godine u US) a da imate ukupno 6 meseci u kalendarskoj godini.
Konkretnije: nemojte ni posmatrati proslu godinu, ako ste bili samo jedan dan nista se ne racuna.
Reply With Quote