View Single Post
  #2242  
Staro 05.09.2020, 12:40
Aleksandar381 Aleksandar381 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Ja sam debela grupa 5 i već odavno sam se spustio na zemlju i znam da za mene od bilo kakve presude nema ništa.
Jednostavno puno je tu ljudi sa isteklom vizom, zakazanim slučajem koji trebaju opet biti zakazani, itd.
Sigurno da trenutno niko ne razmišlja o ljudima koji uopšte nisu dobili ni potvrdu za dokumenta a kamoli email o zakazivanju kao što je i moj slučaj.

Što se tiče presude i dalje je po mom skromnom mišljenju sve to tanko da je mislio srušiti ban srušio bi ga sinoć i produžio bi rok, ovako, sve to i dalje izgleda “mršavo”...

Nadam se da griješim i da će barem ljudi koji su već zakazani biti ponovo zakazani po hitnom postupku i da će im se izdati viza.
Grupe 4 i 5 stvarno nemaju čemu da se nadaju.

pogledaj Curtis Morisonov kanal na Telegramu i Tviteru, pokrece novu tuzbu koja mozda tebi moze pomoci.

If you are #DV2020 winner, 𝗯𝘂𝘁 𝗻𝗼𝘁 𝗮 𝗻𝗮𝗺𝗲𝗱 𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻𝘁𝗶𝗳𝗳 Mohammed, Aker, Fonjong, or Gomez, and you face barriers to entry that not resolved by today's order, we are filing another lawsuit, called DV 3.0, on Mon., September 14 just for you.

The purpose of DV 3.0 lawsuit will not be to expedite your visa applications. It's too late for that ask. The goal of this lawsuit will be simply to ask the court to extend the time for you to get your visa from Sept 30, 2020 to Sept 30, 2021

Which #DV2020 winners should consider this lawsuit?
(1) European who still may not get interviews because subject to PP 9993
(2) Cubans who can't leave island
(3) Iranians who don't yet have PP 9645 waivers

he cost to participate for DV winner is $1,000, payable as $500 up front, and $500 after the DV winner is in the USA. (Each beneficiary is $500 more, but that is due on the back end after arrival in the US)
(4) others 2020 DV winners wanting to increase odds of getting visa
Reply With Quote