View Single Post
  #4  
Staro 16.10.2015, 15:34
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Pozdrav svima, redovno pratim ovaj forum i pronašla sam mnoge korisne informacije, pa reko' da se odužim Moj muž (tadašnji dečko) je izvučen u maju kao single, dobio je datum intervjua krajem avgusta, venčali smo se u septembru i bili na intervjuu juče. Sve je prošlo u najboljem redu i odobrene su nam vize, sledeće nedelje podižemo vizirane pasoše.
Htedoh da napišem par reči utehe za one koji su se, kao mi, venčali nakon zakazanog intervjua, a zabrinuti su da li će sve proći kako treba.
Pored standardne procedure u ambasadi, koju su drugi članovi već opisali, nas je konzul pitao još samo jedno pitanje, a to je da muž kaže moj datum rođenja i ja njegov. To je sve. Nije bilo nikakvog razdvajanja i individualnog ispitivanja, odmah je rekao da je sve u redu i to je bilo to. Prethodno je službenik (Srbin) na brzinu pogledao dvadesetak zajedničkih slika iz različitih perioda (zajedno smo već šest godina a živimo zajedno dve i po) i slike sa svadbe. Ponela sam čak i svoj stari pasoš (ako zatreba da pokažem da smo zajedno putovali) i izvode iz banke (sa dokazima da sam ja njemu prebacivala novac i on meni), ali to nije ni pogledao.
Tako da, novopečeni bračni parovi, nemate razloga za brigu, a ni vi ostali, jer intervju je čista formalnost. Srećno svima!