View Single Post
  #9  
Staro 22.10.2015, 20:42
MilosWorldwide MilosWorldwide je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2015
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Čestitam od srca cirapfc i mariomariomario

Takođe se radujem sa svima vama koji ste dobili datume

I na kraju, srećno sutra MilosWorldwide i miga!!!
Evo da i ja prenesem svoje utiske :-) Supruga i ja smo imali zakazan intervju jutros u 08:30, završili smo sa svim šalterima u 11:50.

Vizu nažalost još uvek nismo dobili. Konzularka nam je čestitala i poželela sreću u Americi, ali je rekla da nam vizu ne mogu izdati dok im ne dostavimo još neke dokumente.

Naime, i supruga i ja smo rođeni u bivšim SFRJ republikama, ali rodne listove godinama vadimo u Srbiji. Sa tim rodnim listovima nisu bili zadovoljni i tražili su originale iz država gde smo rođeni. Kada im to budemo poslali (besplatno DHL-om, dali nam uputstvo), izdaće nam vize.

Niko nas nije pitao da li imamo dokaz o komunikaciji sa osobom kod koje ćemo prvobitno boraviti.

Zanimljivo je što su se i prvi službenik sa kojim smo pričali i konzularka najviše raspitivali o našem venčanju. Službenik nas je pitao da li sa sobom imamo nekih slika sa venčanja, da li je na venčanju bilo puno ljudi itd...
Konzularka je takođe počela sa sličnim pitanjima, kad smo se upoznali, kad smo se venčali, ali kad je shvatila da smo se venčali pre nego što smo saznali da smo izvučeni, odustala je od daljih pitanja.