View Single Post
  #16  
Staro 24.09.2012, 08:20
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

1000 milja dnevno - mozda, ako je relacija Chicago-Dallas ili Chicago-Denver (ravan teren) i moze da se izgura u danu, ali ako je recimo Chicago-Boston to bas tesko... Opet da se ogradim - ja to ne mogu. Pogotovo kad krene zima i kad se dan skrati (citaj voznja nocu) to je bas nezgodno. Ako si pretovaren po svim onim kojekakvim cukama (PA, WV, CO, MT, ID...) ni ne moze da se vozi brzo i onda je 1000 milja malo nerealno. Naravno postoje ljudi koji to rade, ali moje licno misljenje je da to nije bezbedno. Sam pojam da neko moze da ne spava danima je po meni cista ludost i neminovno vodi posledicama. Necemo o crnim temama (zaobicicu nezgode, sletanja, prevtanja usled premora), ali imajte u vidu da ti vozaci koji tako rade par godina ostare i propadnu onako najgore, uniste svoj organizam i onda ne stignu ni do 40-te a vec imaju hipertenziju, anginu pectoris, sky-high cholesterol itd. a kao neko ko je primarno iz medicinske struke samo mogu da kazem da taj nema prognozu duzu od 60-65...

Isto tako, cela ta zarada je novac na koji se naknadno mora platiti porez. Od toga se odbija gorivo, putarine, odrzavanje, popravke... A to su ogromne stavke... Sve u svemu - skup sport.

Biti owner operator je ok za ljude koji se opredele da se truckong biznisom bave na duze staze. Meni je ovo vise privremeni posao, tako da (bar u ovom momentu) nemam tih ambicija...
Reply With Quote