View Single Post
  #7  
Staro 13.11.2019, 22:01
Master Yoda's Avatar
Master Yoda Master Yoda je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2019
US lokacija: Hopefully somewhere in the West
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Kao sto to rece tw33tyl1na, ne odlazimo svi zbog para, to sam naveo i u svom prvom postu. Odlazim zbog zilion drugih stvari i mali je ovaj forum da krenem da nabrajam sta je sve trulo u drzavi Srbiji.
Bila je lepa tema ovde na forumu o tome da se ne ponavljamo, reci cu samo da zelim svojoj deci omoguciti lepsu mladost neko sto sam je ja imao i ako neko treba da ode negde preko onda je bolje da to budem ja nego oni.
Ko god je od IT-jevaca napustio Srbiju nije to uradio zbog novca ili bolje reci nije to uradio primarno radi novca. A u ostalom, ako mu se nudi znacajno bolja zarada tamo negde preko, zasto ne bi probao, najgore je nikad ne pokusati.
Inace ne treba se zavaravati da su 3000$ basnoslovni novci i da mozes da se bahatis. Ako je to sav budzet jedne cetvoroclane porodice (sto je moj slucaj) ima se za jedan pristojan zivot, za povremene izlaske u restoran i da se ustedi nekih 500-700$.
Na jednog "uspesnog" u familiji uvek pada bar nekoliko onih koji su u teskoj situaciji i koji direktno ili indirektno zavise od njega.
Ono sto zelim postici emigracijom jeste pronalazenje stabilne zemlja, bez revolucija, sankcija, ratova. Dobro skolstvo, zdravstvo, mogucnost da nadjes lep posao i ako nisi programer ili zubar, penzija od koje cu moci ziveti u starosti... mozda zvuci neskromno, ali rekao bih jedan normalan zivot
Reply With Quote