View Single Post
  #18  
Staro 09.10.2017, 20:34
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Imam rodjake u Nemačkoj sa sličnim problemima. Ne znam, to oni kažu. Verujem da je u Americi drugačije, barem mi tako govore prijatelji koji tamo žive. Ali se mnoogooo radi i tamo. Nemojte očekivati druženja kao na Balkanu!!! Preko nedelje se radi od jutra do mraka. Vikend: kupovina, sredjivanje kuce, pranje- peglanje, prijateljica kuva ručkove za sledeću nedelju (kaže domaće, zdravo, a jeftinije) i eventualno putuju vikend kampovanja, obilaze prelepu prirodu po Americi. Oni se ne žale, odgovara im taj stil života i ne bi se vraćali u Sr. Imaju posao, kuće, deca zadovoljna. Sa moje tačke gledišta je malo surovo zbog zdravstva i dece, koju po mom mišljenju malo viđaju (moja su već tu i tamo porasla)...... mislim da je to jako bitno za emotivno-socijalno-kako god... razvoj deteta.Nekada se pitam kakve će porodice oni stvarati??....
Možda je to samo moje balkansko razmišljanje, ali sam definitivno skrenula sa teme.... kraj. Kako god, treba da probate. Možda će Vama odgovarati. Ja lično više osećam da bih se snašla u Americi i osećala kao kod kuće...pozdrav i srećno!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote