View Single Post
  #9  
Staro 14.09.2017, 07:47
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vlada33 Prikaz poruke
Vidi ovako, svestan sam da poatoje razliciti slucajevi i dogadjaji koji promene odluku ali mnogo ih je odustalo...

Od skoro 600 njih 200 uzelo vizu, ostaje 400,nek bude da je 100 odbijeno iz raznih razloga (skola, krivicna, nepostovanje prethodne vize), s obzirom da je besparica u Srbiji nek bude da 100 njih ipak ne uspe da nabavi novac kao sto je planiralo i odustane i nek 100 njih pdustane zbog porodicnih razloga (deca, roditelji, brak) ...Sve ovo gore mogu da razumem, zivot je to, eto zvezde im nisu bile naklonjene do kraja procesa...

Ali me brine ona poslednja 100,za njih jos nisam smislio nijedno opravdanje a cak sam i ove gore brojke naduo do besmisla pa ih je verovatno vise od 100 bez nekog opravdanja...
Samo jos da dodam da je broj onih koji su izvuceni a nisu realizovali svoju vizu jos i veci jer se u onaj broj koji dobije vizu racunaju i svi clanovi porodice koji su zajedno sa nosiocem dobili vize. Tako da je broj od recimo 200 viza koje su nasi gradjani dobili ukupan broj viza ukljucujuci i bracnog partnera i decu.
Mislim da retko ko bude odbijen tako da onih 100 odmah mozes da prebacis u neku drugu kategoriju.
Iskreno, znam dosta ljudi koji to igraju iz zezanja i nikada mi to nije bilo jasno. Ja licno nisam siguran koliko ce mi se taj neki neevropski nacin zivota svideti i koliko cu biti zadovoljan ali sansu koja mi je pruzena svakako necu prokockati.
Reply With Quote