View Single Post
  #9  
Staro 08.04.2014, 21:40
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

[QUOTE="pedjaas;44675"]Pozdrav Makovi! Nadam se da se spremate za Kaliforniju... bice uzbudljivo! :) Sto se tice situacije na aerodromu - najmanji problem - sve ce ti biti jasno kad dodjes. Oni ce te sprovesti gde treba. Procedura moze da potraje, pogotovo na LAX-u. Racunaj 2h, plus minus sat vremena. Dalje - moj savet ti je da smislis DOBAR backup plan i za stan i za auto pre nego sto krenes. Pogotovo za stan. Ne bih da te plasim, ali moras da znas da mnoge stvari nece zavisiti od tebe (npr kad ces dobiti SSN itd). Ne znam sa kim dolazis i koliko ste fleksibilni, ali ne zaboravi da LA zna da bude itekako nemilosrdan. Stan: Ako si uzeo stan samo na nedelju dana.. sta ce se dogoditi ako istekne nedelju dana airbnb-a, a ti nisi nasao stan? Troskovi produzavanja na licu mesta mogu da budu znatno veci nego ako bukiras unapred. Proveri da li je taj stan slobodan za narednih 10ak dana. Ili u boljem slucaju, za narednih 20 dana (ako ga uzmes za mesec, dobices i bolju cenu) Dok nemas SSN jaaaako tesko ces uspeti da iznajmis stan. Postoji mogucnost da se kockice poklope i da ti se posreci, ali uglavnom je background check obavezan a bez SSNa, racuna u banci i ostalog - mora da ti se BAS posreci. Auto: To za aerodrom sto si rekao ima smisla, i u gradu ces sigurno naci povoljnije opcije. Ali.. pogledaj koliko ti je od kuce udaljen najblizi rent-a-car. Znaj da ce ljudi iz rent-a-car-a doci po tebe da te pokupe, ali samo ako sigurno ostavis pare kod njih.. tako da nemoj zaboraviti da uradis domaci zadatak pre nego sto krenes. Ako budes morao da obilazis agencije kad dodjes i to bez automobila - to nece biti uzbudljivo. Dakle, kad sracunas dolazak, jet lag, iznajmljivanje automobila, nabavku telefona da bi mogao da zoves oglase i komuniciras sa stanodavcima, otvaranje racuna u banci, sredjivanje dokumentacije i obilazenje stanova - nedelja dana moze da bude vrrrrlo knap. Nije nemoguce jer nista nije nemoguce, ali ti savetujem da imas dobar plan B. So na ranu je LA saobracaj. Vazna lekcija koju sam do sada naucio je da se ovde razdaljina ne meri miljama, nego minutima i satima. Konkretno u LA-u, 8milja moze da znaci 1.5h voznje, bumper to bumper. Opet kazem - mozda ce te ovo malo poplasiti - ali bolje da te poplasi sada nego da te kosta kasnije! Sve najbolje![/QUOTE]

Dragi Pedjaas!

Poslušali smo tvoj savjet. Produžili smjestaj na airbnbu uz manje probleme na mjesec dana. O problemima sam napisao na nioj temi- airbn upozorenje. Imamo divne domaćine. To će sigurno biti dosta za ssn, traženje stana i ostalo.

Rentacar Enterprise i sam ssa office je blizi smještaja. Tako da ćemo drugi dan rentirati nešto.

Hvala na savjetu. Ovaj forum je zaista koristan.

Letimo 15.4. ZG-LHR-LAX