View Single Post
  #8  
Staro 23.03.2012, 01:29
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uveric Prikaz poruke
Interesuje me koliko ranije se moze aplicirati za B1 vizu, to jest turisticku devojka planira da ide za USA u Septembru, da li i koliko ranije da vadi vizu?i mi rodjaci
I jos jedno pitanje ako imam nepokretnosti u srbiji a nisam zaposlen tj nemam nikakav status kakve su sanse za vizu, poslali bi mi rodjaci pozivno pismo i to sto imam nepokretnosti jer je to dovoljan uslov.
JA TI PREDLAZEM DA TRAZIS STO RANIJE.

Ovo sto kazu shanzy i vuxanne jeste tacno, ali JA kad sam aplicirao za turisticku vizu (skoro je bilo) nisam dobio za 48h na kucnu adresu (dhl-om) kako je obicno pravilo a NISAM NI ODBIJEN vec su morali da rade dodatne provere (poklopili mi se neki podaci ...) i rekli mi sacekajte dve do tri nedelje nakon kojih su me pozvali ovo se vrlo retko desava. Inace od skoro je praksa da se viza daje i na rok od 10 god ako si vec bio a ako nisi 1 god. Pa nismo vise u devedesetim, mogu gde ocu po EU sto bi oni sad zatezali...

Procedura je sledeca.
Odes u Rajfajzen banku i trazis da uplatis pin za USA amabasadu. Dobijes jedan papir gde pise koji broj zoves i koji je pin broj to kosta 10 dolara placas u dinarima. Sacekas 24h pa onda mozes da zoves amasadu (nasi ljudi se javljaju) i kazes oces turisticki da ides i oni ti lepo sve objasne imas 9 minuta vremena, mozes i odma da zakazes kog datuma ti odgovara, ako zakazes dobices email sa potvrdom i svim detaljima (dobro procitaj email).
Pre intervjua (24h minimum) placas taksu za vizu isto u Rajfajzen banci 140 dolara.
Oni ti nece reci "super imas nekretninu nema veze sto ne radis..." itd vec ce ti reci da doneses dokaze da ces se stvarno vratiti i dokaze ko finansira tvoje putovanje.
Imas i jedan online obrazac da popunis (popuni ga par dana ranije) koji je poveci gde ti traze dosta podataka kad ides, gde ides, jesi bio u vojsci, koliko planiras da ostanes, gde si radio, kolika ti je plata, da li si osuđivan, .... ma ima 10 strana sigurno.
Kad popunis obrazac upload-ujes sliku i odstampas barkod koji nosis u ambasadu i sliku. Ako nemas stampac odaberi opciju slanja na email pa odnesi negde drugo i odstampaj.
Kada sve te papire skupis odes u ambasadu onog dana kada si zakazao dođes tamo 15 ranije, dobijes broj, sednes malo iskuliras gledas razne folirante koji su dosli da traze vizu, kada te prozovu na neki od saltera predas sve papire, onda opet sednes malo pa te opet prozovu da ti uzmu otiske pa opet sednes pa te opet prozovu ALI sad te prozove konzul propita te malo vrlo kulturno i kaze ti dobices pasos na kucnu adresu ili si odbijen ili aj sacekaj par nedelje kao meni ali ovo je vrlo retko.

Ja nisam imao nekretninu na sebe ali sam doneo potvrdu da sam zaposlen sa prosekom primanja, radnu knjizicu na uvid, resenje o godisnjem, potvrdu iz banke, stari pasos, pozivno pismo od rodbine poslato emailom ...

Neka ti rodbina posalje pozivno pismo overeno kod notara i neka ti posalje postom.
I nemoj da se zajebes pa da zaboravis nesto od papira puci ces 140dolara i moraces opet da zakazujes...

Pozdrav i ako te interesuje jos nesto pitaj
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012

Last edited by Milosdv; 23.03.2012 at 01:34.
Reply With Quote