Tema: Pitanje
View Single Post
  #2  
Staro 22.10.2017, 20:02
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pandonsweets Prikaz poruke
Posto imam devojku,a nismo vencane jer to ovde nije dozvoljeno (verene vec 2 godine), i ja i ona smo se prijavile kao unmarried, e sad ako jedna bude izvucena, da li moze ovu drugu da povuce sa sobom ili ne (i tamo u Americi obavimo vencanje)
Postovana, imate temu Gay život u Americi http://www.zelenalutrija.com/forum/s...t=1257&page=21.

Citiram poruku od forumasa Sima:
07.10.2014, 22:03
Sima
Drug član

Po mojim informacijama i iskustvima ljudi iz drugih zemalja gde postoji institucija istopolnog braka, ne civilnog partnerstva (veoma vazno – mora da se zove brak), prolazite istu proceduru kao i vencani heteroseksualni parovi. Slicno je i kada radite Zelenu kartu iz Amerike u slucaju vencanja sa americkim drzavljaninom – brak mora da je sklopljen u drzavi koja ima instituciju braka, bez obzira sto vi ne stanujete u toj drzavi (iz Ilinoisa su gej parovi isli u Ajovu, dok Ilinois nije imao gej brak).

Znaci brak iz drzave gde je to legalno i mora da bude sklopljen pre intervjua: Ponecete vencani list i dosta fotografija i ostalih dokaza koji ce pokazati da ste vec odredjeno vreme u vezi, da brak nije uspostavljen samo u svrhu dobijanja vize (isto kao i za strejt brakove). Zelenu kartu u tom slucaju dobijate obojica. Srecno!

Kad smo kod gej brakova u Americi, evo jos jedne novosti: Vrhovni sud SAD je juce odbio zahtev pet saveznih država: Indijane, Oklahome, Jute, Virdžinije i Viskonsina da zabrani istopolne brakove i tako omogućio istopolnim partnerima u tim državama da se venčavaju. Još šest država (Severna i Juzna karolina, Severna virdzinija, Kolorado, Kanzas i Vajoming) čeka na odobravanje, što znači da će gej brakovi biti legalni u 30 američkih saveznih država.


Postavite pitanje u toj temi, mozda neko ima neku noviju informaciju koja bi vama bila od koristi. Pozdrav i srecno.
Reply With Quote