View Single Post
  #2  
Staro 03.05.2013, 17:38
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Barbosa Prikaz poruke
Pozdrav svima
Kao sto kaze naziv teme ,interesuje me ima li na forumu privatnika,odnosno ljudi koji imaju privatne radnje/firme,recimo pekaru,prodavnicu,restoran,kafic ili molerisanje, rigips,montaza, ili bilo sta od zanatskih radova?

Kako to funkcionise,otvaranje radnje pa do zaposlenja radnika i pogadjanja poslova.
Ja sam dugo imao privatnu radnju ali sam je skoro ugasio,mislim da uz dosta srece i truda moze se vise para zaraditi i organizovati slobodno vreme od recimo rada u nekoj firmi po 10 sati dnevno.

Kakva su vasa iskustva u Americi? Recimo ako bih nekada odlucio preseliti se u Ameriku,bazirao bi se na privatni posao.
Ovde gde sam ja bi ti najveci problem bio radnici. Neces naci nikoga da ti radi a svako koga budes placao ispod 5000-6000$ je malo fiju fik ......a i za tih 5000-6000$ ce ocekivati da ima office na 15 spratu, da mu se obezbede kola, ako je radno vreme od 9 do 5 ocekuj da ce ti dolaziti na posao od 10 do 4 i slicno a ako mu prigovoris nesto ima da se "sokira".
Ima jedan nas covek drzi prodavnicu i vec 5 godina ne moze da nadje nikoga da mu radi i onda radi on sam sve cela prodavnica on sam (istovar, utovar robe, transport, kasa, popis sve sam). Ponekada ga cerka zameni koja radi u vrlo poznatoj vladinoj istrazivackoj instituciji ali i ona vidim da ga menja ono ....verovatno kad ovaj bas pukne. Drugi problem je "lokal" ili ti nekretnina gde bi sve to radio je uzasno skupa. (bukvalno usi otpadaju)
Jedino kad bi imao porodicu pa svi zajedno da rade na jednom biznisu. (tako je uglavnom) na primer udjes u UPS store a ono sve koreanci, udjes u Fedex a ono sve indusi i slicno
Reply With Quote