View Single Post
  #7  
Staro 06.09.2012, 17:55
joga joga je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.09.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno

[QUOTE=vrhunski;31311]Ovako se uglavnom raspituje za vize:
- Procitas zakone ili zvanicna obavestenja na americkim vladinim websajtovima ILI
- angazujes imigraconog americkog advokata ILI
- Eventualno se raspitujes po forumima, blogovima i slicno ali to naravno obavezno uporedis sa zvanicnim podacima sa vladinih websajtova.

Kada saznas koju vizu zelis mozes da uplatis pin u Raiffeisen banci i da porazgovaras telefonom sa call centrom i da pitas odredjene informacije za tu odredjenu vizu.
Ne mozes tek tako da "odes" u ambasadu, moras imati zakazano i moras znati tacno sta hoces i moras imati spremna sva dokumenta za tu vizu pre nego sto dodjes.[/QUOTE]
tako sam i mislila,samo jos da saznam koju vizu zelim...evo citam po ceo dan ove teme pa polako sklapam sliku...mi smo sam malo tezi slucaj jer ne znamo bas nikoga ko bi nam slao garantno pismo za turisticku,a nemamo ugovorene poslove u Americi za iseljenicku...Neki su nas ljudi posavetovali da samo kazemo da smo nezadovoljni politickom situacijom u zemlji i da zelimo pokusati bolje ziveti u Americi,kao imamo prednost kao porodica...i ne treba nam posao tamo itd...pa sam na osnovu tih saveta htela pokusati aplicirati za iseljenicku cele porodice sada sa tim ne idealnim okolnostima u kojima smo mi(bez posla i porodice u USA)...sada citajuci savete na forumu vidim da nema skoro takvog slucaja...da li postoji neki sajt nase dijaspore u LA sa oglasima za posao...pa da mozda pokusamo preko nasih ljudi ugovoriti posao.Poslala sam cv za srpski radio u LA,ali mi nisu odgovorili.