View Single Post
  #32  
Staro 13.10.2009, 06:54
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

[QUOTE=milena_ns;11876]E da sad sam se setila da stavim i ovo. Moje zvanje po srpski je "strukovni ekonomista" za oblast trgovina i medjunarodno poslovanje. Na diplomi pise da se izdaje diploma o stecenom visokom obrazovanju (znaci ne visem).
Na sajtu faxa na eng jeziku pise ovo zvanje BA (App) in Trade and International Business.

Ma ja sad vise ne znam sta sam po srpskom sistemu obrazovanja, a ne po americkom. :no:[/QUOTE]

Ta dilema je vječita. I prethodnih godina se provlačila ta tema. Ja sam završio Višu školu sa 5 semestara, i zaokružujem University degree. Tako sam smatrao da je pravilno jer je osnivač škole država i pripada Univerzitetu odnosno nekom studentskom programu. Za ostale kategorije nisam sebe pronašao i to je bio izbor. Da kažem da sam se oslonio i na mišljenje srdjevica, landlorda koji su isto napisali da se stavi University sa Višu školu.
Mislim da je osjetljiva stavka to obrazovanje, jer kad se dođe na intervju a to nije to što je čovjek zaokružio možda će i biti problema.
Isto bih uradio i da imam završenu Visoku školu. Tako je i kod mene, nekad bila Viša sad Visoka škola.
Neka kažu oni koji su bili u ambasadi šta da staviš, to je neko moje mišljenje ako ti pomaže.