View Single Post
  #1  
Staro 06.01.2014, 14:12
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno Kod rodaka ili u LA...?

Može samo onako usput vaše mišljenje.
Želja nam je započeti u LA. Razlozi klima, zabavna industrija koja pogoduje mojoj muzicarskoj profesiji i mentalitet za koji čujem da je easy going i sličan mediteranskom.
Sad. Imam dvije opcije za selidbu u USA.

1. Rođak u Arizoni udaljen 7 sati vožnje od LA koji je spreman osigurati stan i hranu, ali je isto tako spreman biti jamac za stan u Californii s obzirom da nemamo kreditni skor nikakav. Ako odemo kod njega imamo i kućnu atmosferu što je psihološki veliki plus u dalekom svijetu.
Imamo i njegov auto pa bismo izbjegli rentacar.
Imamo i stan dok ne nađemo svoj, ali tražiti stan i posao u Kaliforniji iz Arizone mi se cini isto kao i da sam ostao u HR.
Također, aviokarte su nešto jeftinije i veza bolja za LA nego za Phoenix, AZ.
I rođak živi u malom gradu relativno daleko od svega.


2. preskočiti rođaka i otici odmah u LA. U tom slučaju ne gine mi odmah cca 1000$ rentacar i cca 1000$ airbnb privremeni mjesečni smještaj (ne usudim se uzeti odmah stan preko rođaka i obvezati na 6 mjeseci pa onda naci posao na drugom kraju grada i dovesti se u situaciju da moram tražit sublease i novi stan). I to je cijena samo za 1 mjesec.

Neki tamo naši su me već pokušavali uvjeriti da ako nemam brdo para (a nemam), da ne razmišljam nego pravac rođak.

Da stvar bude bolja (ili gora?) dobio sam poziv za razgovor za posao u Irvine blizu LA. Ništa još to ne znači, ali kako ću tamo otici iz 7 sati udaljenog mjesta u Arizoni??

Puno ljudi puno zna pa vas molim za vaše viđenje situacije ili kakvo iskustvo iz prve ruke.