View Single Post
  #17  
Staro 13.04.2018, 15:57
Vector Vector je offline
Član
 
Datum prijave: 13.04.2018
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MarkobacJe Prikaz poruke
Pozdrav ljudi,imam 18 godina i zeleo bih da odem na studije u Ameriku sledece godine.Zanima me kako to da uradim,odnosno sta mi je sve potrebno.Znam da za jedan ispit,nzm sad kako se zove moze da se ostvari 1600 bodova,a da je 550 minimun za upis.Pa zanima me koliko bodova treba za Hardvard,Stanford,Yale(Od jacih),onda koliko treba za slabije i kako da dobijem 100% stipendiju?Unapred hvala
Treba ti ako se ne varam SAT ili ACT.

Generalno, dobiti 100% na Ivy League fakultetima je ekstremno tesko i mnogo je drugaciji proces u odnosu na Srbiju, posto se gleda mnogo vise od proseka i prijemnog kao ovde.
Generalno, trebaju ti perfektne ocene, ekstremno visoki SAT / ACT rezultati (posto si internacionlni student verovatno moras da budes u top 5% - 3%) i izrazito jake vannastavne aktivnosti (skolski parlament, model UN, sta god).
Uzmi u obzir da ako imas sve ovo, imas OK sansu da SAMO upadnes na faks bez stipendije. Stipendija je ustvari najtezi deo i to se vrlo tesko predvidja ali cisto da znas da je vrlo retko da internacionalni studenti dobiju 100% osim ako nemas nesto zaista specijalno cime se istices.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Za upis na bilo koj univerzitet moras da polazes testove engleskog, tu pre svega mislim na SAT, Toefl, GMAT i slicno. 100% stipendija je retkost za studente osim ukoliko nisu sportisti. Imas pojedine agencije koje salju na koledze/univerzitete...

Ukoliko si sportista,mogu da ti preporucim jednu agenciju za koju znam da je poslala veliki broj tenisera i kosarkasa u us
TOEFL je generalno prelak posle SAT-a.
GMAT se ne polaze za undergraduate studije. GMAT je samo i iskljucivo za Master/MBA/PhD studije za biznis skole i mislim ponekad za isti stepen ekonomskih studija i to je to. Ako je bilo sta drugo u pitanju, polaze se GRE.
Reply With Quote