View Single Post
  #14  
Staro 14.02.2011, 00:09
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

"Prevarila"... Ajd' sad da ne sitnicarimo bas toliko.

Dosla devojka, svidelo joj se i ostala malo duze. Da je viza izdata na krace, verovatno bi se pre i vratila. To se zove PROMENA ZIVOTNIH OKOLNOSTI. Po toj logici bi prevara bila i da je ostala dve umesto 4 spomenute nedelje.

Jel' smatras da si prevarila stanodavca ako moras da se selis pre isteka ugovora jer si dobila 5x bolje placeni posao u drugoj drzavi?

Politika oko izdavanja studentskih viza je vrlo "skakljiva" i to odgovorno tvrdim posle vise od godinu dana provedenih na toj istoj studentskoj F1 vizi. Nakon mene znam cetvoro koji su u BGD aplicirali za isto. Dvoje prosle, dvoje oduvano, ali bukvalno. Da ti ne pricam u kakve su detalje ulazili i kakva su pitanja postavljali.

Ljudi cije misljenje cenim, koji su ovde u USA dosli kao ja sa studentskom vizom zbog doktorsih studija su tek u decembru bili kuci posle 9 godina i to je bilo tek kad su dobili GC. Jednostavno nisu zeleli da sebe izlazu riziku. I smatram da je to pametan izbor.

To sto ti u teoriji imas pravo da nakon isteka vize posetis maticnu zemlju i zatrazis reizdavanje vize, zaboravi. To vazi za decu koja ovde idu u srednju pa su onda produzili na koledz itd, ali za nas koji se u te vode upustamo posle 25-te je ogroman rizik.
Reply With Quote