View Single Post
  #6  
Staro 09.04.2019, 10:42
iriedread iriedread je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2016
US lokacija: Orange County, California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
Koliko sam ja shvatila, ako si izvučen, potrebno je da imaš neku adresu u Americi na koju će ti stići GC. Što se ostalog tiče, oni te ne uslovljavaju ni sa čim. Samo im je bitno da ne planiras tamo da živiš na račun države tj. Od socijalne pomoći.
Bas tako .


Citat:
Prvobitno poslao korisnik mekica Prikaz poruke
Zdravo svima..
Dosta clanova je na forumu pisalo o samom razgovoru u ambasadi, koja pitanja postavljaju itd..
Izmedju ostalog se spominje pitanje - Sta planirate da radite u USA?
Interesuje me sta ste odgovarali ako recimo imate samo srednju skolu?

Izvinjavam se unapred ako ovakvo pitanje postoji na forumu, ja nisam uspela da nadjem odgovor
Igrom slucaja, ja imam samo srednju skolu . U trenutku kada sam imao intervju, radio sam iz Srbije za Nemacku firmu koja mi je poslala cak i ponudu da nastavim da radim za njih iz US kancelarije (u Kaliforniji). Ponudu sam poneo sa sobom na intervju za svaki slucaj. U sred intervjua, pitala me je devojka na salteru koji su mi planovi za USA i sta cu da radim kada se preselim, ja joj samo pomenuo da mi je trenutna firma poslala ponudu da nastavim da radim za njih tako da me ceka siguran posao, i vec sam bio spreman da vadim dokumenta iz fascikle... medjutim nije mi ni trazila to, samo je klimnula glavom i nakon 10 sekundi sam cuo " Welcome to your new home "
__________________
Oktobar 2015 - Prva prijava za GC
Maj 2016 - Izvucen!
Jul 2016 - Predati papiri
Decembar 2016 - Zakazan intervju za Februar 2017
Februar 2017 - Prosao intervju
Mart 2017 - Pozeleneo
Avgust 2017 - Sleteo u Orange County, CA!
Reply With Quote