View Single Post
  #733  
Staro 20.09.2019, 00:00
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nutelyca Prikaz poruke
Ako se broj pasoša promeni iz nekog razloga, moraće da se doneseš dokaz zbog čega je broj pasoša promenjen u KCC pre nego što se zakaže intervju. Ako si uneo lažni, netačni ili nevažeći broj pasoša na svojoj DV prijavi, tvoj slučaj će biti diskvalifikovan a DV aplikacija odbijena. Predlažemo da napravite čitljivu fotokopiju pasoša koju ćete čuvati na sigurnom mestu sa svojim brojem konfirmacije. Sama fotokopija neće biti dokaz validnog broja pasoša, ali može pomoći pri objašnjavanju situacije. Konačna odluka zavisi od konzula u vreme DV intervjua.

If your passport number changes for any reason, you will have to provide evidence of why it has changed to KCC before they will schedule your DV interview. If you entered a false, inaccurate, or invalid passport number on your DV entry, your case will be disqualified or your DV application refused. We suggest you make a legible photocopy of the passport you use for the entry and store it in a secure location with your entry confirmation number (FAQ #27). A photocopy alone is not proof you entered a valid passport number on your entry, but it can help you explain the situation. The final determination is up to the Consular Officer at the time of your DV interview.

- zvanično obaveštenje sa uputstva DV2021

Ja sam menjao pasos pre zakazivanja intervjua, a znam dosta njih koji su isto to uradili. Zbog toga sam nosio pasos na intervju. Prosao sam kao i ostali. Niko me nije pitao za stari pasos. Stari pasos treba nositi, za svaki slucaj, na intervju.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote