View Single Post
  #478  
Staro 10.07.2019, 23:21
Tic-Tac Tic-Tac je offline
Član
 
Datum prijave: 22.08.2018
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 21
Nepromenjeno

Evo da se pohvalim da smo suprug i ja pozeleneli.

Imali smo intervju 27. juna i sve je prošlo onako kako su manje više i pričali korisnici ovog foruma. Posle par dana od intervjua i zvanično smo na CEAC sajtu postali "Issued", a nakon 2 dana od promene statusa preuzeli smo i pasoše u DHL-u.

Naš slučaj je prilično specifičan jer smo istopolni par. Doktorka u Smiljanićevoj nam je potvrdila da je to prvi ovakav slučaj kod nas, za koji ona zna, kada je lutrija u pitanju. Bitno je samo da se venčate u državi koja prepoznaje takvu instituciju braka, a mi smo to učinili u Danskoj. Mislimo da je najbolje da više o samoj proceduri venčavanja napišemo u posebnoj temi. Ono što je važno je da je MOGUĆE i da samo treba da budete hrabri i istrajni i da se ne obazirete na prepreke i ljude koji vam govore suprotno.

Što se tiče konkretnog intervjua u ambasadi, mi kao par nismo osetili nikakvu vrstu diskriminacije, niti je naša procedura izgledala drugačije. Radi predostrožnosti, napravili smo i naš album sa slikama iz različitih perioda veze, a uz to smo i skrinšotovali neke od naših konverzacija i slika sa društvenih mreža, ne bi li se se na taj način videla "istorija" naše veze. Ipak, konzul nam ništa od toga nije tražio, čak nam pre toga nizu uzeli ni kopije dokumenata, već su samo pogledali originale.

Pitanja na intervjuu su se pretežno ticala našeg odnosa: kada i kako smo se upoznali, šta je ključ dugotrajnosti naše veze, koja nam je bila poslednja svađa i da nabrojimo gde smo sve zajedno putovali. Na kraju nas je pitao gde planiramo da idemo i to je to. Ceo razgovor je trajao možda 10 minuta, bio je krajnje prijatan i više je imao prijateljski nego formalni ton. Završili smo sve za sat i po.

Ovaj forum nam je zaista mnogo pomogao da čitava procedura prođe glatko i veliko hvala svima koji su delili svoja iskustva!!
Reply With Quote