View Single Post
  #13  
Staro 05.05.2010, 18:12
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Pozdrav svima :-)

Iako nov na forumu, ali ne i u Cikagu, citijacu postove ostalih clanova osetio sam se duznim da i ja ostavim jos neke informacije koje ce novopridoslima sigurno biti od koristi :-)

Prvo, svima koji dolaze u Cikago savetujem da (ukoliko prvi put dolaze) da to urade ili u prolecnom ili letnjem delu godine kako biste imali najbolji dozivljaj i utisak o gradu. Ja sam dosao zimus i jos uvek ne mogu da se otresem osecaja hladnoce iako je maj vec uveliko. Kao sto mi rekose svi ovde, Cikago zaista jeste divan kada je toplo, ali je preko zime kao da vas je neko smestio u Oslo ili Murmansk u najmanju ruku.
Dobrodosao. Inace, ovo je bila jedna od najtoplijih zima :-)

Citat:
Posao: Najskakljivija tema u danasnje vreme :-) Opet kazem, craigslist ce tu dosta pomoci. Sve naravno zavisi od toga cime se bavite i koliko vam je diploma ovde priznata. Sume sumarum, oni "losiji" poslovi donose na sat u proseku $8.75 (bez odbitaka). Sve preko je ok. Prijave za poslove se mahom vrse online (racunar i pristup internetu je ovde pola posla) i nikako nemojte zapadati u depresiju kada na internetu naidjete na maratonske upitnike. Mi na to nismo navikli, ali sta je - tu je. Nemojte se takodje izdeprimirati ako vas neko vreme niko ne zove na posao. Moj je savet da prihvatite bilo sta (iole normalno naravno) i da sve vreme trazite dalje i bolje jer to izgleda ovde tako svi i rade. Ako jedno radi, onda za prezivljavanje treba nekih $1.500 sto znaci da ce dvoje sa minimalcem npr. ziveti sasvim pristojno.
Mislim licno da je craiglist najgora varijanta za trazenje poslova. Pogotovo tih losijih. Cesto se prijave odatle ni ne citaju, jer bi firma morala da unajmi tim od 50 ljudi da proceslja samo prijave. Moja zena je gubila vreme sa craiglistom jedno 9 meseci i 4-5k prijava....na kraju je oba posla koja ima nasla licno. Tako da ja i dalje savetujem licni odlazak u radnje i raspitivanje (iako se prijava popunjava online...treba ih cimati posle toga da bi obratili paznju na tebe u svoj onoj hrpi prijava).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com