View Single Post
  #20  
Staro 20.02.2010, 11:18
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Hvala za informacije.

Naš mačor se redovno vakciniše, jednom godišnje, na besnilo, čak mislim da je po zakonu Srbije to i obavezno, navodno veterinar ne bi trebao da primi ljubimca na pregled ako nije vakcinisana.

Ono što me buni je čipovanje, u Srbiji se mačke ne čipuju, samo psi. Ja kada sam otišao i rekao da sam doneo mačora da se čipuje veterinar mi je to rekao. Moraću to da saznam od USA nadležnih institucija da li zahtevaju to ili ne.

Ja sam srećan što znam da će mačor moći sa nama u kabinu, jer ako ide u kargo mislim da bi se baš stresirao oko toga, pa još i minimum jedno presedanje ...

@milimelo: Mi se još razmišljamo oko sedativa, popričaćemo i sa veterinarima, naš mačor je velika kukavica prema novom, nepoznatim ljudima, tako da kapiram možda neki blagi sedativ bi ostavio manje stresa na njemu ... ne znam ... ima još vremena za to ...

PS. Ono što me izuzetno nervira u Beogradu što veterinari ofrlje popunjavaju pasoš od ljubimca, lepo nam je država napravila pasoš da popunjavaju sve što treba, a ja moram svaki put da ih podsećam i proveravam da li su napisali lepo S/N od vakcine, proizvođača, da li su pečatirali ... to me mnogo nervira što rade ofrlje ...

Last edited by Good Spirit; 20.02.2010 at 11:20. Razlog: Gutam slova :)