View Single Post
  #2  
Staro 16.06.2015, 01:12
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@wolf

Nisi prvi koji ima dilemu vezanu za stomatoloske usluge Da se unapred ogradim, ja sam stomatolog i kada dodje do situacije da sam u ulozi pacijenta, tu nema previse kolega u koje imam poverenja. Kod nekog nepoznatog stomatologa mozda odem jedino u hitnoj situaciji - tipa akutni pulpitis koji ne moze da ceka odlazak za Beograd. Dakle, sve ostalo sto se stomatologije tice bice zavrsavano u Srbiji.

Ja recimo imam par ispuna koje bi trebalo menjati, ali to ceka odlazak u BGD. I ja sam takodje u DMV area - Severna Virdzinija. Cene ovde su mozda za nijansu manje nego recimo u CHGO u kom sam proveo 5 godina tako da odlazak u drugi state nece donetu ustedu. Ici na fakultet (pomenuo si Baltimore, MD pa pretpostavljam da si u Merilendu), mozda i nije losa ideja ukoliko ne zelis za BGD. Jesu tu studenti, ali na faksu se radi pod zescim nadzorom tako da meni to zvuci skroz ok.

Zasto bih licno to radio u BGD: Prvo, mnogo je pristupacnije, sa finansijske strane. Drugo, kvalitet nije nista manji nego ovde u US. Ordincaije u koje sam ja ulazio u CHGO kada sam trazio posao nisu bile ni prineti ordinacijama po BGD, sto je meni bilo pomalo shokantno, no hajd'...Cene stomatoloskih usluga su ovde neverovatno prenaduvane iz prostog razloga sto ovde svako gleda kako da te tuzi za najmanju sitnicu i stomatolozi su u vrhu liste, placaju ogromno osiguranje od lekarske greske sto automatski povlaci cenu usluga.

Konkretno, sa implantima postoji mala zavrzlama. Uspesno postavljanje implanata se obicno sastoji iz dve faze izmedju kojih postoji 6 meseci pauze. Dakle, ti odes kod oralnog hirurga - implantologa, on ti uradi snimak vilica i napravi plan terapije. Implant se postavi u kost i onda se ceka nekih 6 meseci kako bi doslo do oseointegracije (proces urastanja i vezivanja lokalnog mandibularnog i maksilarnog kostanog tkiva za implant). Nakon 6 meseci ponovo se radi snimak da se proveri da li je oseointegracija bila uspesna. Ukoliko jeste, pravi se otvor na gingivi i pristupa se izradi suprastrukture tj. fiksnog rada (krunica ili most, zavisi kakva je situacija) koji ce implant nositi.
Postoje stomatolozi u Srbiji koji ceo proces zavrsavaju u roku od nedelju dana, ali ja iskreno nisam pristalica toga iz prostog razloga sto kost ne moze nikako tako brzo da sraste oko implanta i neminovno nakon toga mogucnost komplikacija vrtoglavo raste.

Dakle, ukoliko zelis kvalitetne implante postavljene u BGD, racunaj na par poseta matici. Iz nekog mog ugla, i dva odlaska za BGD ce izaci jeftinije nego da se to odradi ovde, a kvalitet nece zaostajati.
__________________
In US since 02.02.2010.

Last edited by Magelan; 16.06.2015 at 01:31. Razlog: Tipografske greske
Reply With Quote