View Single Post
  #12  
Staro 25.04.2011, 03:51
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

Boston

Evo malo informacija o Bostonu...

Moram odmah da se ogradim, upravo sam proveo 2 dana u Bostonu, pa cu vam preneti neke utiske i poredjenja sa NYC.

Prvo: Boston je prelep grad. Arhitektura jeste vise Ervopska, mene je najvise podsetio na Brisel, ali sto je neko rekao, to je ona druga Evropa.

Meni se najvise svidelo sto je dosta cist grad, mnogo cistiji od NYC-a. I vazduh je dosta "cistiji" nema mirisa indijske i pakistanske kuhinje od kojih mene ponekad zaboli glava Mozda mi se Boston vise svideo i zbog toga sto mozes sasvim normalno ici peske kroz centar grada, za razliku od NYC-a gde od 33. do 60. ulice i od 8. do druge avenije moras da se probijas laktovima kroz masu.

Centar Bostona je jako lep, puno prodavnica, pesacke zone, marketi, generalno sve sto ti zatreba, mozes naci u centru grada.

Na zalost, nisam obisao nista sem centra, 2 dana je malo da se zaista upozna grad, ali mogu reci, da ovo sto sam video, izgleda jako dobro.

Takodje, voz je radio dosta dobro, od Alewife (gde nas je autobus ostavio) do centra (gde smo uzeli hotel) stigli smo za 15-20 minuta, a koliko sam gledao na karti ima oko 9 milja. Pa recimo, da zivim tamo (a siguran sam da smestaj nije toliko skup) i da radim u centru, imao bih manji commuting nego sada sa Long Island City-a.

Sve u svemu, verovatno cemo jos jednom ici u Boston, ovoga puta barem na 5-6 dana, pa cu imati verovatno vise informacija.
Reply With Quote