View Single Post
  #30  
Staro 23.09.2008, 15:51
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Prvo treba razlikovati uragane od tornada. Uragani kao sto znate imaju svoju sezonu koja traje od pocetka juna do kraja oktobra i oni se prate od samog nastanka u Atlantiku ili u Karibima i moze se otprilike predvideti gde ce da udare. Kazem otprilike, ali 24sata pre udara to se zna gotovo sigurno tako da imate vremena za evakuaciju. Konkretno Florida jeste na udaru ali npr ovaj deo gde mi zivimo nije doziveo ozbiljniji uragan vise od 70 godina! Sto ne znaci da nece - u pitanju je teorija verovatnoce. Po meni veca je opasnost od vode nego od samog vetra

Tornada su nesto drugo i od njih tesko da cete stici da se sklonite obicno imate TORNADO WATCH ili TORNADO WARNING na tv-u mozda samo 5 minuta pre udara. Oni nastaju prilikom sudara tople i hladne vazdusne struje i mislim da vam je veca verovatnoca da ih dozivite u Chicagu nego na Floridi. Vrlo su razorni ali i znatno manjeg precnika , obicno strada nekoliko kuca ili jedno mobile home naselje...Najpodlozniji tornadima su Oklahoma i Kansas

Zemjotresi su naravno totalno nepredvidivi ali zna se da je Californija najpodloznija njima pa je tako jedna prijateljica koja je zivela u San Franciscu pricala da je umela da dozivi i po nekoliko manjih potresa dnevno

Last edited by Lucky; 23.09.2008 at 15:57.
Reply With Quote