View Single Post
  #22  
Staro 02.02.2012, 20:28
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

[QUOTE=MikiMickey;27050]Zeleni1122,nisam imao razgovor vec sam samo aplicirao za GC.Obavestenje je od Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia a glasi ovako:

BREAKING NEWS: DV Lottery fee reduced from $819 to $440!
Effective today, February 2, 2012, Diversity Visa Lottery applicants will pay reduced processing fee. The new fee will be $440 per applicant.

Nisam uspeo da nedjem ovu vest na njihovom sajtu,ali se nadam da je tako.Uostalom ti ces vec u ponedeljak to znati iz prve ruke i nadam se da ces nas obavestiti.Srecno na razgovoru!!![/QUOTE]

Ja jos nisam cuo da ucesnike (ne dobitnike) lutrije putem emaila neko obavjestava o bilo kakvim promjenama (osim proslogodisnjeg obavjestavanja o ponavljanju izvlacenja), a narocito ne iz lokalne ambasade!
Na koju foru bi eto bas tebi a ne nekom drugom obicnom ucesniku iz Srbije poslali to obavjestenje?
Po meni dva moguca odgovora:
1. Prevara tj. zloupotreba tvoje email adrese na netu i iz same prijave.
2. Diskriminacija od strane zvanicnika i sumnja u regularnost i jednake sanse, brljanjem na ovaj nacin po bubnju.
Ne bi me iznenadila ni jedna ni druga varijanta.
Jesi li bas tu email adresu ostavio u onom polju za email adrese u obrascu prijave (aplikacije) prilikom zvanicnog prijavljivanja?

Moje misljenje je da ako je istina ovo za smanjenje troskova vize u ambasadi, vrlo moguce da ce onda naplacivati prijavljivanje na lutriju. To bi doslo ko neka kompenzacija. Placate prijavu ali su troskovi u ambasadi manji ako vas izvuku, pa je to opet vid stimulacije da se ljudi prijavljuju a ne da odustanu od prijavljavanja zbog placanja prijave.

Last edited by jovke; 02.02.2012 at 20:40.